Ei hyvää päivää,liikenne Tampereella ihan päin helvettiä,ja kaupungin liikenneinsinööri puuhastelee potkulautojen parissa (Moro 28.3)
Liikenne Tampereella
4
140
Vastaukset
- herrajjestas
No voi hitto.
- rouvanjestas
Vihreet vauhdissa.
- voihan.piperrys
Liikenneinsiröörillä on ajokortti, mutta ei autoa. Polkupyörällä suhailee. Se jo kuvastaa, millä asenteella täällä ollaan liikkeellä.
Se on sillä tavalla, että Tampere menettää muualta kulkevat asiakkaat keskustan liikkeistä. Moni tamperelainenkaan ei enää viitsi asioida kaupungilla, koska mm. Ideaparkkiin on helpompi mennä ostoksille kuin oman kylän keskustaan. Vaikka rakennetaan julkisia yhteyksiä, niin ei satunnainen kävijä viitsi opetella niiden käyttöa, saati ottaa selvää aikataulusta, pysäkkien sijainnista ynnä muusta. Työn puolesta joudun keskustassa liikkumaan pakettiautolla, ja voitte arvata kuinka paljon turhaa käynnissäoloaikaa menee siihen, että joutuu työkohteeseen päästäkseen kiertämään puoli kaupunkia. Koko ajan tulee usvaa putkesta. Hyvästi hyvälaatuinen hengitysilma.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke653266- 1412301
- 921858
- 1691547
- 851428
- 651426
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?741389- 691172
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂771130Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t341078