Perussuomalaiset väittävät, että maahanmuutto uhkaa maamme kestävyysvajetta, ja että se vaikeuttaa monen asian hoitamista. kun rahat menevät maahanmuuttotoimintaan. Valhetta! Vaikka maahamme ei olisi tullut yhtään maahanmuuttajaa, niin lasten raiskauksia tapahtuisi, vanhustenhoito ja koulutus sekä monet muut asiat olisivat hoitamatta, ja moni valkoinen suomalainen edelleenkin työttömänä. Eli maahanmuuton puuttuminen ei olisi valtiontaloudellinen pelastus, kysymys on kuitenkin niin pienistä summista.
Tässä vain perussuomalaiset johtavat kansalaisia harhaan, ja jättävät samalla kertomatta, mikä on heidän todellinen yhteiskuntapoliittinen linjansa. He vaativat rahaa turvallisuuteen ja ovat samalla valmiit leikkaamaan kansalaisten hyvinvoinnista.
Puolueen linja on kokoomuksestakin oikealla. Ja tätä pelkkään maahanmuuttoretoriikkaan perustuvaa julkista linjaa edustavat niin puolueen puheenjohtaja Jussi Halla-aho, itseään oikeistolaiseksi nimittävä siviilipalvelumies, sekä kokoomuksen piiristä oikealla siirtyneet varapuheenjohtajat Laura Huhtasaari ja Juho Eerola. Nämä kansallismieliset piirit huutavat sananvapauden perään, mutta kaikissa maissa, jossa samat piirit ovat päässeet valtaan, he ovat ryhtyneet rajoittamaan sananvapautta ja kansalaisoikeuksia, kuten Unkarissa, Puolassa, Turkissa ja USA:ssa.
Persujen linja on kokoomuksestakin oikealla
4
<50
Vastaukset
- Su8omi-suomalaisille
ASinulla tuntuu olevan se kaikkien kaipaama tieto pakolais maahanmuuton kustannuksista, kerrohan se meille tietämättömille ?
Mistä kansalaisten hyvinvoinnista Persut ovat leikkaamassa ? - junamenijo
Minusta vuosiin enää kokoomusta ole voinut sanoa porvari-puolueeksi. Joitakin eduskuntavaaleja sitten kun oli ehdokkaana yrittäjä insinööri Pirkanmaalla hän minusta huvin totesi Sirpa Pietikäisestä kokoomuksen oma kommunisti. Tällaista Kelan ym asumistukiaisilla pyörivää vale-oikeistolaisia alkaa olla jo liikaa...................
Tutkittua tietoa 10 maahanmuuttajasta vain 2 työllistyy, näiden verotuloilla ei maksetta/kateta 8:n työttömäksi jäävän aiheuttamia kustannuksia.Tilastossa ei ole huomioitu työnperäsä/työperäisiä maahanmuuttajia.
- PutinVasuriPersuilee
Ja täällähän samat vasurit väittävät että Persut on Suomen vasemmistolaisin puolue!
Koettaka nyt vihdoinkin vassarit päättää, mitä te haluatte valehdella Suomen kansalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad591105- 42861
- 51641
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että315627Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän114604- 51598
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38595- 93590
- 56554
- 65514