on se, mikä on tärkeintä ja Jeesuksen omalla se on hyvä. Suosittelen!
Lopputulos
AamenkiitosJeesus
8<50
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
"ja hän on pyyhkivä pois kaikki kyyneleet heidän silmistänsä, eikä kuolemaa ole enää oleva, eikä murhetta eikä parkua eikä kipua ole enää oleva, sillä kaikki entinen on mennyt."
Ilmestyskirja 21:4
"ja hän on pyyhkivä pois kaikki kyyneleet heidän silmistänsä, niistävä heidän nokkansa ym. ym.
Laita kuva takapuolestasi, niin varmaankin pyyhkii. On varmaan pyyhkinyt Teuvoltakin:
"Onko Teuvo laittanut kuvan takapuolestaan?"
Teuvo se viitsii jaella laskiämpärinsä "herkkuja".
Onko katkeruus vaan juurtunut sydämeen vielä vaan syvemmälle?
Lämmintä heillä ainakin tulee olemaan:
"Monet sanovat minulle sinä päivänä: 'Herra, Herra! Sinun nimessäsihän me profetoimme, sinun nimessäsi me karkotimme pahoja henkiä ja sinun nimessäsi teimme monia voimatekoja.'
Mutta silloin he saavat minulta vastauksen: 'En tunne teitä. Menkää pois minun luotani, vääryydentekijät!'
'Menkää pois minun luotani, te kirotut, ikuiseen tuleen, joka on varattu Saatanalle ja hänen enkeleilleen. "
Puhu vain omasta lämmöstäsi.
"kuinka paljoa ankaramman rangaistuksen luulettekaan sen ansaitsevan, joka tallaa jalkoihinsa Jumalan Pojan ja pitää epäpyhänä liiton veren, jossa hänet on pyhitetty, ja pilkkaa armon Henkeä!"
"Mutta hänen lupauksensa mukaan me odotamme uusia taivaita ja uutta maata, joissa vanhurskaus asuu."