Valtamedia alkoi PS-vastaisen kampanjan!

Mediatarkkailija

Tämän aamuisen YLE:n kannatuskyselyn uuden Jytkyn pelko on aiheuttanut valtamediassamme sen, mitä saattoi odottaakin. Eli valhemedia on alkanut PS-vastaisen kampanjoinnin ja jo tänään!?

Mamutusmyönteisiä juttuja on alkanut ilmestymään enemmän kuin normaalisti. Ja PS-vastaisia juttuja, uutisia ja kolumneja myös. Tulevien hallitusneuvottelujen suhteen kysellään PS-kantoja muilta puolueilta kalastellen kielteisiä näkemyksiä.

Huippuna UusiSuomi väittää, että YLE:n kysely suosisi persuja!? Vaikka ainakin aiemmat YLE-kyselyt ovat nimenomaan näyttäneet selvästi alhaisempia lukuja Perussuomalaisille kuin muut kyselyt!

12

131

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tiedotan

      Valta- eli valhemdian mukaan suomalaisuuden ja suomalaisten etujen ja oikeuksien puolustaminen on suurin synti Suomessa. Siksi se hyökkää ainoaa noita arvoja puolustavaa puoluetta vastaan.

    • qåaäzm

      Tämä tulee satamaa persuille enemmän ääniä.

    • YLEManipuloi

      Kirjoitelkoon valevaltamediat mitä tahansa, se vain lisää inhoa noita valeporukoita kohtaan ja vahvistaa omaa näkemystä ja peräänantamattomuutta.

      Minulta ei ole mielipidettä kysytty , ja jos kysyttäisiin niin sanoisin että mitä helvettiä se teille kuuluu !

      Joka tapauksessa äänestän sitä ainoaa puoluetta joka on äänenni ansainnut !

    • ErotOnSelvät

      Suomalaisuus on rasismia, mutta jos esität olevasi suomenruotsalainen niin silloin sinut hyväksytään, että näin on nyt tämä maamme tilanne kärjistynyt tänne muuttaneitten terroristien takia.

      • kielietuilu_syynä

        Niinpä. Vaikka geenitutkimusten mukaan "suomenruotsalaiset" ovatkin etnisesti suomalaisia eivätkä ruotsalaisia!?


    • Vaalit_voitetaan

      Tulee olemaan mielenkiintoista katsoa niitä ilmeitä ja reaktioita, kun vaalipäivänä tulee ensimmäiset ennusteet puolueiden äänimääristä klo 20.
      Kuka toimittaja ei kestä sitä vaan jättää linjan ja poistuu paikalta ;)
      Onko toimittajassa miestä tai naista ottaa lusikka kauniiseen käteen ja myöntää se tosiasia että kansa on tätä mieltä eikä sitä mieltä, jota toimittaja on vuosia tyrkyttänyt kansalle.

      • mädätystäkin.on

        Siis tuotahan minäkin toivon, en vain ole yhtä optimistinen. Tälläkin palstalla riehuu eräs mulkvisti joka tekee kaikkensa muokatakseen ihmisten mielipiteitä ja äänestyskäyttäytymiitä. Osanen maksettua trollikoneistoa mokuttamassa täysillä. Noita riittää joka somealustoilla pakkosyöttämässä agendaansa ei-suvakkien pahuudesta ja rasistisuudesta natsittelujen kera.
        Jos ei muuta keksitä kuin hyppypotkupolttopulloaitokantasuomalaisuudesta valitusta, isketään kuppaisilla hampaillaan kiinni pyöränrenkaaseen.
        Joka päivä aamusta iltaan. Lienee tuttu tuokin joutilas.


      • mädätystäkin.on
        mädätystäkin.on kirjoitti:

        Siis tuotahan minäkin toivon, en vain ole yhtä optimistinen. Tälläkin palstalla riehuu eräs mulkvisti joka tekee kaikkensa muokatakseen ihmisten mielipiteitä ja äänestyskäyttäytymiitä. Osanen maksettua trollikoneistoa mokuttamassa täysillä. Noita riittää joka somealustoilla pakkosyöttämässä agendaansa ei-suvakkien pahuudesta ja rasistisuudesta natsittelujen kera.
        Jos ei muuta keksitä kuin hyppypotkupolttopulloaitokantasuomalaisuudesta valitusta, isketään kuppaisilla hampaillaan kiinni pyöränrenkaaseen.
        Joka päivä aamusta iltaan. Lienee tuttu tuokin joutilas.

        Äänestyskäyttäytymisiä siis.


      • SuomiIsänmaa

        Millaista? kerro esimerkkejä.


      • HollannistaMallia

        Eikös tuo shokki ole jo tiedossa yleläisillä mutta eivät siitä ole kansalle kertoneet.
        Nettisivulla piilottelevat Hollannin vaalien järkytystä:
        3 vuotta nuori puolue nousee suurimmaksi puolueeksi. Eihän sellaisen pitäisi olla mahdollista!
        https://yle.fi/uutiset/3-10699851

        Mutta samanlainen voi tapahtua Suomessakin, paitsi sillä erolla ettei puolue ole enää 3 vuotta nuori ;)


    • Suosittelen että menette lukemaan Suomen Uutiset (löytyy googlettamalla)

      • Luettu

        Kiitos vinkistä. Ketutti toisaalta Mykkäsen pärstän näkyminen siellä miinuksena.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta

      Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk
      Maailman menoa
      85
      4111
    2. Pride-rautu korvaamaan kirjolohi

      Kekkosen saatanan tunari meni muuttamaan aikoinaan sateenkaariväen kalan nimen. Unkarin vallankumouksen innoittamana n
      Maailman menoa
      26
      2230
    3. Purran aikaisemmat kannattajat siirtyneet Lindtmanin leiriin

      Melkoinen muutos on käynnissä Suomen politiikan kentällä. Tulevista häviäjistä on hirmuinen kiire päästä ajoissa voittaj
      Maailman menoa
      40
      2010
    4. Olen parasta a-luokkaa

      Kerron nyt teille, että olen äärimmäisen utelias, ja iitserakas ihminen. Teen paljon aloituksia itseäni koskien ja tunge
      Sinkut
      36
      1364
    5. 28
      1243
    6. Se mua jotenkin harmittaa

      Et ko sulla ollu näin paljon selvästi mielenpäällä ollut kaikkea, kysymyksiä, neuvoteltavia asioita ja huolenaiheita, et
      Suhteet
      11
      1093
    7. Shakki ja matti

      Toivoisin, että olisit läsnä ja tukena arjessani. Et edes tietäisi, että se olen minä tässä ja täällä vain. Olisi asioit
      Ikävä
      73
      901
    8. Oot tosi epätavallinen

      ja erikoinen nainen. Tykästyä ikihyviksi sun kaltaiseen naiseen, mitä tästä pitäis edes ajatella.
      Ikävä
      43
      899
    9. Tuntuu että sulla on uusi ihastus

      Toivottavasti vain harhailen.
      Ikävä
      40
      771
    10. Peuran liikenne ajovaloissa

      Haittaako se jos bussit on romuja ja käyttökiellossa? https://www.ilkkapohjalainen.fi/avi-loysi-kahdeksan-puutetta-kaup
      Ähtäri
      30
      764
    Aihe