Esimerkki evousskonnon mokista.

Ehkä merkittävin evouskon moka oli se että parikyt vuotta sitten joku evoguru sai päähänsä että 98 % ihmisen dna:sta on evoluutiojäämä-roskaa jolla ei ole mitään merkitystä.
Tänä päivänä tuo aiemmin tuntematon aines on kaikkein tutkituin dna:n osa-alue ja sitä pidetään varsinaisena tiedon mittaamattoman suurena varastona.

Niin että taaas evouskovat joutuivat nolosti häpeään uskomuksineen.
763
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Koko evoluutioteoria on pelkkä roska.

Äänestä

Enpä tiedä, että kukaan olisi noin korkeaa tilke DNA määrää koskaan arvioinut. Keksitkö ihan itse vai onko antaa referenssiä?

Sinänsä hakkaat tässä pelkkää olkiukkoa. Jotta horjuttaisit evoluutioteoriaa pitäisi sinun näyttää toteen, että lähes kaikki DNA on eliölle välttämätöntä.

1Äänestä
  • Se on Shanghain kirkkoyliopiston tutkijan arvio. Sama tutkija on raportoinut koralliriuttojen kultakaloista.

    Äänestä

Ja tässä paljastuu jälleen yksi evouskonnon erehdys: Matt 19:4-6 " Hän vastasi ja sanoi: "Ettekö ole lukeneet, että Luoja jo alussa 'loi heidät mieheksi ja naiseksi'
5 ja sanoi: 'Sentähden mies luopukoon isästänsä ja äidistänsä ja liittyköön vaimoonsa, ja ne kaksi tulevat yhdeksi lihaksi'?
6 Niin eivät he enää ole kaksi, vaan yksi liha. Minkä siis Jumala on yhdistänyt, sitä älköön ihminen erottako."

Huijasiko Jeesus kun hän sääti avioliitoksi miehen ja naisen välisen avioliiton, ja unohtiko hän vahingossa muunsukupuolisten liitot?

Äänestä
  • Evoluutiomyytissäkö on muita sukupuolia?

    Äänestä

  • Jumala loi ihmisen omaksi kuvakseen; mieheksi ja naiseksi Hän heidät loi.

    Jumala on itse monisukupuolinen. Näin Raamattu meille todistaa.

    Äänestä

  • jhkhkjhkjkj kirjoitti:

    Jumala loi ihmisen omaksi kuvakseen; mieheksi ja naiseksi Hän heidät loi.

    Jumala on itse monisukupuolinen. Näin Raamattu meille todistaa.

    Keksi parempi valhe. Mies ja nainen ovat eri sukupuolta ja niitä sukupuolia on vain kaksi.

    Todistat vain omaa typeryyttäsi.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Toteamus kirjoitti:

Ehkä merkittävin evouskon moka oli se että parikyt vuotta sitten joku evoguru sai päähänsä että 98 % ihmisen dna:sta on evoluutiojäämä-roskaa jolla ei ole mitään merkitystä.
Tänä päivänä tuo aiemmin tuntematon aines on kaikkein tutkituin dna:n osa-alue ja sitä pidetään varsinaisena tiedon mittaamattoman suurena varastona.

Niin että taaas evouskovat joutuivat nolosti häpeään uskomuksineen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu