Nyt ne kusetetut rassukat itkevät hiljaa kuka missäkin. Ei kuitenkaan käy sääliksi. Päinvastoin, tuollaset kusiaiset ansaitsevatkin kunnolla köniinsä.
Soini kusetti sinisiä oikein kunnolla!
5
127
Vastaukset
Totta turiset Soini tiesi olevansa ministerinä uransa huipulla ja sai muutkin (ex)-persuministerit houkuteltua pettäjäntielle.Näillä muilla ei ole enään poliittista tulevaisuutta, eikä kovin kaksinen sopeutumiskorvaus odotta.
- nollaaootellaan
Soini on ollut sinisten aivot. Ihmettelen, että miten Soinilta tämä sinisten huiputus oikein onnistui. Soinille hillotolppa ja jotain myös neljälle muulle, ministerin palli.Kaikista suurin ihme oli se, että nämä toistakymmentä kansanedustajaa lähtivät Soinin perään. En ole tullut mihinkään muuhun johtopäätökseen kuin siihen, että arvostelukyky petti pahan kerran. Ilmeisesti pitivät Soinia jumalana. Vähän niinkuin entisaikaan Vennamoa. Samalla tavalla diktatuureissa johtajat pysyvät vallassa.
Nyt saavat ansionsa mukaan. Tyhmästä päästä saa koko kroppa kärsiä. Ensin odottivat kieli pitkällä Soinin ehdokkuutta. Nyt kuuleman 5% kannatus ja Niinistö, se sotahullu eduskuntaan.Nolla sieltä tulee ja se on ihan oikein sinitolloille- sellaasta
Todennäköisesti Soini käytti pakotekeinoja kansanedustajien haalimisessa sinisiin. Esim. Pirkanmaan perussuomalaisten ääniharava Lea Mäkipää joutui menemään mukaan sinisiin, Viisaana ihmisenä nyt ei ollut muuta mahdollisuutta kuin heittää pyyhe kehään.
- oliko.whissy
sellaasta kirjoitti:
Todennäköisesti Soini käytti pakotekeinoja kansanedustajien haalimisessa sinisiin. Esim. Pirkanmaan perussuomalaisten ääniharava Lea Mäkipää joutui menemään mukaan sinisiin, Viisaana ihmisenä nyt ei ollut muuta mahdollisuutta kuin heittää pyyhe kehään.
Oliko whissybacka omine listoineen "haistakaa te muut paska" - taas asialla
- näitäeiäänestetä
Kattelin sinisten vaalimainostilaisuuksia. Samat tyypit joka kuvassa. Kuuleman paljon kävijöitä teltoilla, mutta kuvissa aina samat, Useampi kansanedustaja samassa kuvassa ja seisoskeleehan siellä Soinikin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä4310593Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on12610142- 227937
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1776344Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.324943- 564743
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1174076Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1253429- 623147
Adonikselle
Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin2263095