Saksan poliisi esti terrori iskun

6<50
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

"Lauantaina päivällä syyttäjä määräsi pidätetyt kuitenkin vapautettaviksi. Välitöntä rikoksen vaaraa ei syyttäjän mukaan ollut"

Siis mitä VITTUA??

2Äänestä
  • Ja ihan vaarattomia kun
    " Epäillyiltä takavarikoitiin aseita ja räjähteitä...” ??

    Usein noiden suvakkien aivoituksia ei vain voi käsittää?

    Äänestä

  • No eihän he voi olla oikeasti vaarallisia jos aseet ja räjähteet jo kerran luovuttivat pois!

    Rasistista tuollainen herjaaminen tyypillistä natsi-persujen panettelua maahanmuuttajia kohtaan.

    Äänestä

Uuden-seelannin ampuja muös esti liudan terrori-iskuja.

2Äänestä

Hyvä Saksan poliisi

Äänestä

Kun potentiaalinen terroristi on haastateltu, hänet voidaan päästää vapaalle varustautumaan tulevaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Islamin_pahuus kirjoitti:

https://yle.fi/uutiset/3-10715231?origin=rss

Muslimi siat taas asialla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu