Sami Kymäläinen sotkenut omat vaalimainoksensa

Kiusattu

Tämä koulukiusaaja jatkaa vaalitemppujaan. Valtuustoaloitteen jälkeen keksi käydä suttaamassa mainoksensa 9-tien varrella ja nyt jakaa fb:ssa kuvia sutatuista mainoksista. Kaikin tavoin haetaan huomiota.

Etkö häpeä Kymäläinen?

9

318

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tussikynä

      Kieltämättä sama tuli mieleen.

    • epätoivonen

      huomiota täytyy saada keinolla tai toisella, kun ei taidot riitä eikä onnistu

    • MendelenEnkeli

      Kieltämättä kävi eilen mielessä, että miltähän ko. tyyppi näyttäisi, jos kävisi piirtämässä natsiviikset vaalimainokseen. Mutta koska olen lainkuuliainen kansalainen, jätin idean vain ajatuksen tasollle.

    • Moraali-ja-arvopohja

      Hämmästelen näitä porukoita, ottamatta mitenkään kantaa puolueisiin. Orivesiläisten keskusteluryhmässä syytetään kiljuen mutta ilman mitään varmuutta eri ryhmiä Perussuomalaisten vaalimainoksien tuhrimisesta. Vaalimainosten sotkeminen onkin sekä typerää että laitonta. Mutta heti sen jälkeen laitetaan SDP:n puheenjohtajasta valemainos puolueen oikealla logolla varustettuna samaan ryhmään. Se ei ole mikään ongelma. Valtuuston puheenjohtaja ja kaupunginhallituksen jäsen peukuttavat avoimesti valemainokselle. Ja tämä siis on okei. Ihmettelen vaan, mistä näiden ihmisten moraali ja arvopohja kumpuavat.

    • ristonmustalammas

      Loputtomasta alemmuudentunteesta ja kyvyttömyydestä täyttää Isän asettamia odotuksia. Loputtomasta pelosta, että muilla menee paremmin ja on kivampaa. Niin muuten onkin.

    • EHS

      Niin mitä tulee tähän koulukiusaamisasiaan niin turhaa ulinaa. Kymäläinen kuulemma itse on sitä mieltä että lasten pitää kestää sentään tavallista elämää ja kolhuja ja jos joku uhriutuu jos koulussa vähän joku sanoo pahasti tai tönii tai muuta semmosta lasten tavallista touhua, niin heti koetaan että kiusataan. Vaikka tommosia idioottimaisia juoruja liikkuukin tästä hyvästä ehdokkaasta ja kuulemma on moni joutunut Kymän ja hänen porukan niin sanotun kiusaamisen kohteeksiniin minä kannatan häntä, kyllä näitä uhriutujia aina piisaa.

      • ESjonne

        Yks kiusaa kakaroita, toinen koiria.


    • Kiusattu

      Pitää kestää se, että Kymäläinen pesi koulukaverin tukan vessanpötössä?

      • Hfigfkygh

        Kestää katsos jatkossakin samanlaista kohtelua.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      102
      6668
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      32
      3998
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3435
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      383
      1827
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1418
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1360
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      48
      1121
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      1006
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      950
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      899
    Aihe