Lähipiirissä oli sittenkin yksi radikalisoitunut. ISIS-soturi oli kuiten niinkin kaukainen kuin tyttären aviomies. Miten se olikaan, että vääräuskoisille sai valehdella, kunnes oma ahteri on liekeissä?
https://yle.fi/uutiset/3-10716172?origin=rss
https://yle.fi/uutiset/3-10716172?origin=rss
Vastaukset 15
Vanhimmat
Huonomuistiset sosdem-imaamit ovat todella rasite Suomelle. Jos imaamit ovat tällaisia, niin mites on seurakuntalaisten laita?
Mihinkähän keräyksiin ovat kela-eurojaan lahjoittaneet?
kaikkia taistelijoita muistaa... Tulee vaan paha mieli,
Etelän miesten mentaliteetti on, että omaa kunniaa suojellaan vaikka valehtelemalla silmät suut täyteen, uhriudutaan, selitellään ja jopa hyökätään kritisoijaa vastaan suoraan. Mutta koskaan ei ole itsessä tai omissa mitään vikaa.
Tätä samaa paskaa saamme suomalaiset katsella hamaan tulevaisuuteen.
Imaamin oma tytär liittyi isikseen ja nyt tämä valehtelee silmät päästään? Hyvin menee suomi.
Jokos pian Oulun moskeija suljetaan pahuuden pesänä?
30 vuotta Suomessa ja politiikassakin, eikä silti osaa suomenkieltä. Loistavaa kotoutumista.
Ja sama vekkuli on haastatteluissa korostanut, miten tärkeää turvapaikanhakijoiden kotouttaminen on. Ilmeisesti kyseiselle ressukalle ei tarjottu tähän mitään mahdollisuuksia... Tai sitten tässä kotoututtamisella tarkoitetaan lähinnä kotouttamista paikalliseen moskeijaan ja sen oppeihin.
Koraanissahan sanotaan ihan selkeästi että vääräuskoisille, eli kristityille pitääkin valehdella, koska alempiarvoisia, mutta tietenkin suomalaiset sinisilmät uskoo kaikki mitä puhuvat.
Niinhän Tanskankin TV:n moskeija ohjelmassa tuli julki tämä valehtelu kulttuuri.
Mä oon aina ja heti tienny. Suvakit luuli. Heillä muuta pörräystä päässä. Muslimit tiesi ja.
Mutta eikö kuitenkin ole kyse Vihreistä näin vaalien aikaan.
Kysymys: Ovatko kaikki Isisläisiä?
Ai Vihreät.
Älkääs nyt persut taas öyhöttäkö.
ISIS on samanlainen rauhanliike kuin pelastusarmeija suomessa.
Minä sen tiedän jos kuka, entinen ISIS aktiivi.
Imaami ei vain ymmärtänyt kysymyksiä. Hän ei ole vielä kotoutunut Suomeen.
Ei oo ihme, vasta 27 vuotta sdp-imaamina maassa!