Iltalehti kertoo mm. raiskauksesta tuomittu maahanmuuttaja on saatu kiinni viranomaisten toimesta.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/8180c25b-ac33-4217-867a-1b3a8e3f71c1
Miten ihmeessä palstan maahanmuuttovastaisilta on jäänyt tämä kommentoimatta? Maahanmuutto on tässäkin se ongelma kuitenkin, muuten olisi saatu kiinni aiemmin.
Etsitty raiskaajamaahanmuuttaja saatu kiinni
13
170
Vastaukset 13
Haloo, missä haittaisänmaallisten kommentit!
Kerrankin kun olisi herkullinen uutinen maahanmuuttajasta tarjolla, ei kelpaa. Miksi? Siksikö, että maahanmuuttaja sattuu olemaan kavereita?- Luotikalloon
Ei kerkeä kaikkia kommentoimaan, tapauksia niin paljon, mutta kiitos informaatiosta.
- nyt.ahistaa
Punikilla tuntuu menevän lujaa.
- RottaTaasPihalla
Ohhoh! Rotta löysi ihan YHDEN suomalaisen raiskaajan ja pitää siitä tietysti kovaa meteliä? Säälittävää... ;-)
- infacto
Eikai kukaan puolustele suomalaisia raiskaajia tai muita rikollisia hokemalla että kyllä ruotsalaiset, tanskalaiset ym. länsimaalaisetkin raiskaavat.
Rikollisia on paheksuttava kansalaisuudesta riippumatta, mutta yksikään valtio maailmassa ei tarvitse ulkomailta tulevia rikollisia.
Pedofiilipappeja on suojeltu katolisissa kirkoissa vuosikymmeniä, pelkästään kirkon maineen näkökulmasta, uhrien kustannuksella.Oikein. Suomalaisperäinen maahanmuutto on saatava kiriin. Suomalaiset ovat yliedustettuina rikostilastoissa (ks. vaikka Ruotsi 60-luvulla).
- huomioitua
TheRat kirjoitti:
Oikein. Suomalaisperäinen maahanmuutto on saatava kiriin. Suomalaiset ovat yliedustettuina rikostilastoissa (ks. vaikka Ruotsi 60-luvulla).
Sulla alkaa olemaan karvahatun oireita kirjoituksissasi.
- Karkuri
Mutta Tanskassa 2013-2015 raiskaillut turvapaikanhakija kerkesi asumaan Suomessa pitkään kunnes jäi täällä kiinni kahdesta raiskauksesta.
Häntä ei saatu karkotetuksi EU:n alueelta, vaikka miehellä oli kontollaan jo useita vakavia rikoksia.
Oli tullut Suomeen "pakolaisena" ja hakenut turvapaikkaa täältä.Siinäpä toinen kiinnisaatu raiskaajamamu. Tosin tästä on ilmeisesti täällä jo omakin ketjunsa.
- tsemppiheipatpersuille
Raiskaajat jäävät kiinni. Niin kuin putkoset konsanaan.
- Vanha.muistaa
"Rikollisia on paheksuttava kansalaisuudesta riippumatta...!"
Alkakaapa paheksumaan. Minä olen jo selkeästi ilmaissut kantani, että kaikki rikollisuus on yhtä tuomittavaa, olipa tekijä sitten Jussi, Sebastian tai Mohammed.
"...yksikään valtio maailmassa ei tarvitse ulkomailta tulevia rikollisia. "
Ei me tarvita näitä kotimaisia hyppypotkijoitakaan, muista sekin.Kunhan kaikkia koskevat samat säännöt, niin peli on reilua. Jos haluatte ulkomaiset raiskaajat lähettää Afrikkaan, niin siitä vaan. Kotimaiset kanssa toki...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 100832
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.361810- 76630
- 50615
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38599- 65595
- 30566
En minä tule koskaan ottamaan sinuun yhteyttä
Että siinä ole vaan rauhassa ilman minua koko loppuelämäsi ajan.25540Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla
Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei48537Jos se onkin niin
Että me molemmat kaivataan toisiamme. Odotetaan sitä näkemistä. Ollaan mustasukkaisia ja mietitään, että kenen kanssa se27532