Tästä ei ole puhuttu galluppien alla ja tuskin vaalien jälkeenkään.
Kuka sinisenväen veti lokaan?
14
72
Vastaukset
- Pettureillepalkka
Lokaan veti Soini.
- katsopeiliin
Silloin täytyy katsoa peiliin. Kukaan muu ei ole syyllinen kuin itse loikkaajat, joita ei edes äänestetty eduskuntaan. Eikä pidä olla kateellinen perussuomalaisille, menestyspuolueelle, omasta mokastaan. Valinta on tehty ja sen kanssa on vaan elettävä. Halla-aho tuntui sanovan, ettei takaisin ole tulemista. Tämä varmaan eniten sinisiä risoo.
- kukaan.ei-pakott
Kukaan ei pakottanut loikkaamaan vain huoli omista hillotolpista korvensi mielessä
- näinsevaanmenee
Kateus sinisiä kohtaan, kun heillä oli ministereitäkin mukavasti. Toimittajat ja ennenkaikkea jatkuvasti räksyttävät persut katkeruudessaan haukkuvat vain sinisiä.
Siniset tekivät ainoan oikean liikkeen, kun erosivat rupusakista, kyllä he aikanaan nousevat isojen joukkoon. Heti kun kansalaiset saavat hiukan viisautta jostain.- noinseeimene
Haahaahhh..herää jo..aikanaan nousevat..hahaahhaa:D
- Musta-aukko
noinseeimene kirjoitti:
Haahaahhh..herää jo..aikanaan nousevat..hahaahhaa:D
Mustasta aukosta ei kukaan palaa enää takaisin
- Vbjbbkbkjjjk
Lindström ja Soini veivät persut helvettiin!
- ennustelija
Pitää paikkansa.
- Zorrop
Nyt joku puhuu asiaa!
- samantekevää
Ei ole puhuttu eikä tarvitse puhua jatkossakaan.
Ketään ei yksinkertaisesti kiinnosta tämä ostosryhmä. - loppulähellä
Ylimielinen sininen porukka puhuu rupusakista. Siniset ovat teeskentelijöitä, ulkokultaisia silmänpalvojia. He ovat niitä raamatun fariseuksia. Enää 11 päivää ja loppu. Se oli siinä. Sieltä voi lähteä kunnallisvaaliehdokkaaksi kokoomuksen riveissä.Muistakaamme nämä vanhusten heitteillejätöt, lapsipornoringit ja muut kauheudet. Ne piirit eivät ole sinisten mainitsemaa rupusakkia , vaan sitä porukkaa, jolla on sama arvomaailma kokoomuksen kanssa.
- faktaakehiin
On jo nähtävissä, että Soini blogissaan haukkuu katkeruuttaa Ylea ja Halla-ahoa. Kun vaalit ohi alkaa todella kärsimysviikot pääsiäiseen saakka, jota sinissä johtaa vielä katkera Soini.
- Vokkipegu
Torvinen on puhunut ja kirjoitellut älyvapaita joilla upotti sinipiiat .
- hhhhht
Siniset vetää itse itsensä lokaan. Epämääräinen puolueohjelma haiskahtaa siltä, että ollaan sitä mieltä mikä edistää mahdollisuutta pysyä eduskunnassa isolla palkalla.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!851858- 821700
- 511360
Nyt tiedän
Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai471285Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin
"Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I481202- 1191173
Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla
Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!23962- 39945
Oletko ymmärtänyt
Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?82940Tiedän kyllä sen
Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen59932