JUHA SIPILÄ KUTSUI KOKO MAAILMAN KYLÄÄN.

https://www.suomenuutiset.fi/halla-aho-sipila-kutsui-koko-maailman-kylaan-nyt-siita-ei-saisi-puhua-taysin-hapeilematon-mies/
Pääministeri Juha Sipilä sai vuonna 2015 valtavan matuvyöryn aikaiseksi Suomeen julkisella talonsa lupauksella matuille, Tämä Sipilän lupaus levisi araniankielisenä ympäri Maailman.
1156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Sipilä on itse rasisti. Oli antamassa taloaan vain kristityille. Ei muslimeille.

Äänestä

Sipilä on matuhyyssäri pahimmasta päätä Suomessa.

Äänestä

Halla Aho oli oikeassa, Sipilän viesti tai kutsu kulki arabimediassa ja se oli siellä hunajaa heille meille pelkoa ja epäuskoa tulevaan. Kuultiin sen jälkeen matujen suusta ettei suomessa odottanutkaan se mitä ministeri lupasi, vastassa kriittisiä ihmisiä, niin ei pitäisi tuossa ammatissa tai virassa mennä höpöttämään omiaan. Ja itsehän sippe on jälkeenpäin todennut että vain harva oli turvapaikan tarpeessa muut etsi vain elättävää ysteiskuntaa itselleen. Ja mikäs siinä kun kerran maasta ei tarvii poistua vaikka kielteinen päätös, siinähän se vika kun ei perustuslakiaan kunnioiteta niin kuin pitäisi.

Äänestä

Kokoomuksen johdon vastuuta ei saa ohittaa mamutulvan kutsumisessa maahamme!

Stubb ja Orpo tekivät kaikensa sen eteen. Ja tietysti RKP taustalla, koska Kokoomus on alennettu sen apupuolueeksi.

Äänestä

Kutsuhuuto toi varsinkin ei-toivottua ääriainesta Suomeen?

Äänestä

Sipilä on Jeesukseen verrattavissa oleva pyhimys. Juha voittaa moraalissaan kaikki!

Äänestä

Persut oli hallituksessa kutsumassa koko maalimaa kylään. Persut on potentiaalisia takinkääntäjiä hiillotolopanhimossaan. Ei Persuja hallitukseen enää ikinä kiitos! Persujen hallitusnäytöt on annettu ja kansa ne on jo nähnyt ja heikoiksi havainnut. Persuhuijarit ei jatkoon kiitos!

1Äänestä
  • Sanoo palstan kolmas tunnettu itseään sorm... eikun peukuttanut trolli.

    Äänestä

  • Taas pitää erottaa petturit perussuomalaisista, Timo Soini oli pelkkä hännystelijä ja myötäilijä nyt on siellä ne jotka kuuluu olla ja linja nuuttui, turha persuja syyttää kun siniset jatkoi hallituksessa ilman mandaattia vielä kaiken lisäksi.

    Äänestä

EU vaalit huomenna

PS kiittää

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


USKOMATONTA kirjoitti:

https://www.suomenuutiset.fi/halla-aho-sipila-kutsui-koko-maailman-kylaan-nyt-siita-ei-saisi-puhua-taysin-hapeilematon-mies/
Pääministeri Juha Sipilä sai vuonna 2015 valtavan matuvyöryn aikaiseksi Suomeen julkisella talonsa lupauksella matuille, Tämä Sipilän lupaus levisi araniankielisenä ympäri Maailman.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu