Koska se oli niin lyhyt, vain 5 minuuttia. Miehestä, joka kuulemma seisoi Tiananmenin aukiolla panssarivaunujen tiellä niin, etteivät päässeet etenemään. Aika uskallettua Yleltä esittää Kiinan Demokraattista Kansantasavaltaa tuolla tavoin suomiva ja noinkin pitkä elokuva.
Lyhytelokuva televisiossa, en ehtinyt nähdä.
badluckgirl4444
2
174
Vastaukset
- badluckgirl4444
Lapin matkailukausi on päättymässä eikä enää tarvitse Ylen hyssytellä etteivät rikkaat Kiinan Demokraattisesta Kansantasavallasta lomailemaan tulleet kommunistiset teollisuusjohtajat, poliisit ja upseerit loukkaannu. Nyt voisi ehkä kirjoittaa auki sen tammikuussa julkaisematta jätetyn osan HRW:n raportin sisällöstä kyseisen maan osalta.
Raha on oopiumia kiinalaisille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 635154
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai554606Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1234559Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3161854- 851503
- 911472
- 2351360
- 3201073
- 200961
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.51883