Eilen sen huomasi, kummalliset, perusteettomat äkkihyökkäykset ( Orpo, Sipilä) Halla-ahoa kohtaan osoittivat sen. Jussi istui rauhallisena tuolissaan ja muut pöpisivät.
Orpon silmänkatsekin oli sekoitus vihaa ja toisaalta arkuutta haaastaa Halla-ahoa.
Viiltävät, terävät vastaukset ilman pitkiä löpinöitä ovat alkaneet pelottaan muuta porukkaa.
Huomasitteko, että Rinne ei pitkällä tikullakaan haastanut Jussia, eipä tietenkään kun tietää saavansa kovaa takaisin ja pelkää johtoasemansa uhatuksi, mikä taitaakin sulaa Antin möläytyksiin.
Eilen havaittavissa pelkoa muissa Halla-ahoa kohtaan?
5
56
Vastaukset
- ps_voittoon
Äänestäjä, älä anna pelolle valtaa! Äänestä rohkeasti ps, vaikka suvakkimedia koettaa parhaansa pelotellakseen!
- Pelkäävätpaljastuvansa
Muiden puolueiden johtajat pelkäsivät että Jussi saa kansan tajuamaan kuinka he valehtelevat, ja Jussi puhuvan totta.
....Harvinaisen kovapäisiä ja sokeita ovat suomalaiset, jos eivät vielä ole tuota älynneet. - Oli-se-sellainen-tentti
Huomasiko kukaan, millaisia hiki pisaroita pukkasi mm Orpon otsalle. Saattoi johtua studio lampuistakin mutta saattoi johtua pelostakin?
Veikkaan, että Orpo - Rinne - Sipilä istuivat kainalot hyvinkin märkinä tuskan hiestä.
Todellista haastoa ei mennyt Halla-ahon suuntaan, kaikki hiljaa kuin pissat pöksyissä. - totuuuskirpaisee
Halla-aho katsoi kylmän viileästi söpöttäviä Rinnettä, Orpoa ja Sipilää ja Haavistoa. Ja katsoi sitten kattoon ja huokaisi. Sipilä taisi suuttua kun Jussi sanoi, että sinä annoit kutsun kaikille suomeen suunnitteleville antamalla kotisi mamujen käyttöön, oli hetken hiljasta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1331363
- 1011054
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89954Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede25947Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat308832- 99803
- 37683
- 109656
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.56648Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet140603