Ei paljon moitittavaa.
Sipilän hallitus oli loppujen lopuksi ihan hyvä
4
99
Vastaukset
- Köyhät-Kyykkyyn
Povari Hallitus kävi köyhien ja vähäosaisten Kimppuun ku
Kilijuva Jalo-Pera. (itte saatana)- vaikea.elämä
Suomalainen valittaa köyhyyttään vaikka tilillä/sijoituksissa olisi kymmeniä/satojatuhansia. Sitä pukeudutaan risaisiin kuteisiin ja käydään leipäjonossa muodon vuoksi. Näitä tapauksia riittää.
En siis väitä etteikö tässäkin maassa olisi ihmisiä jotka ihan oikeasti asuvat kadulla ja syövät roskiksista kun muuta vaihtoehtoa ei ole. Mutta aika harvassa ne kuitenkin ovat. - valehtelijoiden.klubi
vaikea.elämä kirjoitti:
Suomalainen valittaa köyhyyttään vaikka tilillä/sijoituksissa olisi kymmeniä/satojatuhansia. Sitä pukeudutaan risaisiin kuteisiin ja käydään leipäjonossa muodon vuoksi. Näitä tapauksia riittää.
En siis väitä etteikö tässäkin maassa olisi ihmisiä jotka ihan oikeasti asuvat kadulla ja syövät roskiksista kun muuta vaihtoehtoa ei ole. Mutta aika harvassa ne kuitenkin ovat.Jos on kepuli niin näin kuuluukin toimia, seisoo periaateohjelmassa. Et ole varmaankaan läheltäkään "sivistystä", jonka hoteisiin nuo vähäosaiset työnnetään. Mutta nää ihmiset eivät pysty täällä itkemään aamusta iltaan kurjuuttaan kuten eräät...., tuskin pystyvät muodostamaan edes mielipidettään siitä kuka tai minkä puolueen vaaliehdokas on paras valehtelija.
- rehellinen_yrittäjä
Sipilän hallitus joutui korjailemaan edellisten hallitusten hölmöilyt. Mukana oli hölmöilemässä myös vihervasurit. Lisäksi antoivat lahjaksi sähköverkon kapitalisteille. Älkää urputtako turhia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke462667- 1252020
- 901715
- 1621329
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?681260- 511147
- 691092
- 611066
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂731039Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t32977