Lainkuuliaiset, kuka mitä häh?
YksiLensiYliKäenPesän
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Siksi kansa äänestää kokomusta? Nyt jopa Sipiläntolloa!
kansalainen.
lainkuuliainen.
Juuri siksi, kun eivät ymmärrä mistään mitään. Ja nämä siniset- Simon Elo Sampo Terho, joka vakuutti, että ovat ainoa puolue, johon voi luottaa, kun eivät lupaa mitään niin kuin muut puolueet. Esim. talipallo Soini (alkaisi nyt vihdoin tekemään jotain itselleen tai muuten halkeaa) - kuka on luvannut ja valehdellut enemmän, mutta kun vedotaan poliittiseen vastuuseen ts. ei tarvitse vastata mistään muusta kuin omasta voinnistaan niin, että jaksaa nostaa palkkansa tekemättömästä työstä. Epärehellisin ammattikunta Suomessa=kansanedustajat!
Ja viime hallitus väitti, että He ovat saaneet aikaan työttömyyden laskun - voi luoja paratkoon... kaikki on maailmanlaajuisen noususuhdanteen ANSIOTA EI SUOMEN ED.HALLITUKSEN!!!!
Olihan se 2015-2019 hallitukselta esityksiä jotka tyssäsivät aina perustuslakiin niin voidaankin kysyä että mitä tuolla kaikella sekoilulla neljä vuotta oikein hakivat, kenties kunnioitusta päämiehiltään eli äänestäjiltään vai mitä?
ja esimerkiksi lainkuuliainen SOTE. Sähkönsiirto myynti yksityisille, lainkuuliaista?
Miksi hyökkäämme Afganistanissa sen kansaa vastaan?