Poliittisella eliitillä on paniikki ja pupu pöksyssä;
Jos persut ja Halla-aho saa suurimman puolueen ja pääministerin pestin niin
kaikki eliitisssä pelkää että miten Eu saa rumbaa seuraavan puolenvuoden aikana.
Jos persut ja Halla-aho saa suurimman puolueen ja pääministerin pestin niin
kaikki eliitisssä pelkää että miten Eu saa rumbaa seuraavan puolenvuoden aikana.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kannatan+100+%:lla+!+Mikään+toinen+hyssyttely-+ja+varpaillaan+kulkeva+puolue+ei+hoida+sydämellä+ja+järjellä+OMAN+maansa+ja+kansansa+asiaa+!+Ainoastaan+perussuomalaiset+varoitteli+nykyisen+haittamaahanmuuton+seurauksista+jo+aikaa+sitten,+kun+kaikki+muut+hyssytteli+jopa++"ryhmäkurinsa"+tekosyyllä+!+Vaikka+omaa+isänmaata+tuhotaan+ja+jopa+lapset+on+seurausten+uhreina+!+EU+on+jokin+epäjumala+koko+Suomessa,+jonka+pienintäkin+määräystä+kontallaan+toteutetaan+!+Vaikka+toimimaton+EU+pitäisi+asettaa+toimintakieltoon,+ja+kelloja+osataan+kyllä+siirrellä,+mutta+esim.koko+Eurooppaa+ravistellut+haittamaahanmuutto+vaietaan+sensuurilla+ja+muka+muka-+"vihapuheella"+!+
Jo+se+yksin+on+sairasta+!+Sitten+on+sekin,+että+vaikka+koko+kansa+Lapin+ukkoa+myöten+äänestäisi+persussuomalaisia,+miksi+asiansa+jo+pahasti+mokanneet+kokoomus,+keskusta+ja+SDP+saavat+kävellä+kansan+päältä+ja+sanella+kuka+nyt+pääsee+tähän+"meidän+hallitukseen"+!+Demokratia+eikä+ainakaan+kansan+ääni+toteudu.+Ja+entistä+suuremmalla+syyllä+kansa+alkaa+odottaa+ammatillista+viramieshallitusta,+jos+kansalla+ei+edes+ääntä+enää+ole+!
Minäkin kehotan kaikkia äänestämään perussuomalaisia, että nämä ns. suuret puolueetkin alkaisivat kunnioittaa kansan tahtoa. Ne puolueet, jotka ilmoittavat jo etukäteen, etteivät tule tekemään yhteistyötä perussuomalaisten kanssa, halveksivat osaa kansalaisia. Tehdään PS:n puolueesta niin suuri, että halveksuvat joutuvat häpeään ja perumaan sanansa.