Kertoisitteko omaa luukkua etsivälle opiskelijalle, miksi muuttaa Keravalle. Uutisissa sanottiin, että päiväsaikaan pystyy just ja just liikkumaan keskustassa, ei ainakaan yöllä. Miksi teillä on menty tähän ja eikö sitä voi mitenkään muuttaa turvallisemmaksi ?
Miksi muuttaa Keravalle ?
pääradanvarrelle
2
113
Vastaukset
- Whitetrashpeople
Kuka hullu asuu/muuttaa Keravalle 2019?!
- suuntaontämä
Samaa mieltä, pistää ihan nauruksi. Mutta samaa sekavaa ja sekoitettua turvatonta pääkaupunkiseutuahan tässä aletaan jo olemaan. Oikeestaan on jo olemassa vaan aseman turvattomia läheisyyksiä ja vähän kauempana (radoista) rauhallisempia alueita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t897189- 353801
- 453390
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402542- 412312
- 2082296
- 1222202
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292129Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241868- 401779