Nro.1 on, että molemmilla on omat rahat.
Avioliitossa kun ollaan, niin pelisääntö
21
107
Vastaukset
- Mitenkäsmuutenkaan
Tottakai. :)
- Kyllä_kiitos_
Paras juttu pitkiin aikoihin :)
- Silloinollaanyhtä
Ei tuu mitään. Avioliitossa voi käyttää yhteisiä kortteja ja rahoja🤓
- näinmenee
Miksi mennä avioliittoon, jos ei pääse toisen rahoihin käsiksi.
- näinmenee
"mennä avioliittoon" :D Mennä naimisiin siis. Tai voihan sitä jonkun toistenkin avioliittoon mennä esimerkiksi tielle eheheheh.
- Kona_
Pelisääntö:2 akka pitää turpansa kiinni ja hoitaa kämpän!
- onnexeitarvi
Taitaa olla semmoista ikävä kun ei niitä sulle löydy 😆
Minä ja HÄN olemme muuttamassa yhteen. Meillä molemmilla on varmaan omat rahat, pitää keskustella.
J.K eli HÄN lähetti minulle tämän.
https://www.youtube.com/watch?v=mEmyZLaaRWcMinä ja HÄN olemme muuttamassa yhteen. Meillä molemmilla on varmaan omat rahat, pitää keskustella.
J.K eli HÄN lähetti minulle tämän.
https://www.youtube.com/watch?v=mEmyZLaaRWc- tästälähdetään
Ensimmäinen sääntö on se että akan pitää maksaa kaikki kulut... siitä lähdetään...
- Molempienrahaton
Kyllä ne rahat ja velat on yhteisiä. Kai olette lukeneet lööppejä missä kumppani joutui maksumieheksi toisen ottaessa pikavippejä. Koitetaan muistaa tämä. Ja siksi meilläkin yhteinen tili jotta näkee mitä kuppani käyttää rahaa jne. Saa siinä itkeä kun toinen elää kaksoielämää joko pelaten tai pettäen jotuen maksamaan kulunsa. Kysyn aina jos nostanut rahaa miksi ja mihin käteistä tarvinnut. Näinhän se molempien turva kun näkee kulut ja menot ja tulot.
- joseripankissatili
Ei pikavipit näy tilillä.
- Maksaapitääkaikki
joseripankissatili kirjoitti:
Ei pikavipit näy tilillä.
Siinä vaiheessa näkyy kun ilmaantuu uusia maksuja tilille eikö? Voihan sitä laskut pimittää mutta tililtä siirrot kertoo mihin rahat menee. Voi ajoissa reakoida jos rahaa rupeaa menemään outoihin kuluihin mistä et ole tietoinen.
- Enmaksa
akka saa kyllä maksaa häät..
- Hyvinjotakuinkin
3 olet jo avioliitossa😆
- mieheltä
Tottakai noin. Ei ole mitään syytä rueta toisen rahoilla elelemään.
- rikoo_on_riskillä_ruma
Yhteistili yhteisiä menoja varten, jonne kumpikin maksaa kuukausittain tulojensa suhteessa rahaa. Muut menot kumpikin kattaa omalta tililtään.
- lälälää.lä
Niin mutta olisi kumminkin yheinen kassa josta maksettaisiin yhdessä tehdyt menot.
- Eienää
Olen aikoinani yhden luuseri elättänyt. Riitti. 🤓
- Adfgh
Aivan niiku sun rajojas ois vailla.
- mulase
et akka saa pitää rahansa, mutta ukon rahat on yhteiskäytössä. Ukko maksaa ja akka tuhlaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723103
- 602844
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322395- 802216
- 602053
- 952016
- 121606
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171577Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301420Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?351408