"Rakastettu suomalainen lauluntekijä osoitti hämmästyttävää selvänäköisyyttä vuonna 2002 sanoittamassaan ja säveltämässään laulussaan:
"Kun Allah saapuu kaupunkiin, hän ensin soluttautuu Vihreisiin. Ja pariin demariin, he tunkee päänsä turbaaniin: näin yhtä päätä rukoillaan..."
Pari vuotta sitten kirjoitin, kuinka islamistit tuhosivat Hollannin ennen niin mahtavan demaripuolueen vain neljässä vuodessa. Kun puolueen luut oli kaluttu vereslihalle kaksi muslimiveljeskunnan infiltraattoria ja demaripuolueen kansanedustajaa sanoivat heippa ja tulivat ulos kaapista perustivat uuden islamistisen puolueen. https://www.oikeamedia.com/o1-15414 ".
https://www.youtube.com/watch?v=hex3fzgWZu4
Ruotsissa Mehmet Kaplan niminen vihreä poliitikko nousi aina asuntoministeriksi asti, kunnes hänen yhteytensä Muslimiveljeskuntaan paljastuivat ja hän joutui eroamaan. Melkein kaikissa Länsi-Euroopan maissa käydään tästä keskustelua nyt ja aivan erityinen ongelma Englannin Työväenpuolueessa on islamistien antisemitistinen kiihkoilu. USA:ssa kaksi uutta radikaalia ilmeistä islamistia somalitaustainen Ilham Omar ja palestinalaistaustainen Rashida Tlaib ovat lyhyessä ajassa onnistuneet antisemitistisillä ja vihaa pursuavilla kommenteillaan aiheuttamaan kaaosta ja eripuraa demokraattipuolueessa. Tämä epäjärjestys ja kaaos on niin hurjaa, että republikaanit ennustavat sen tuovan Donald Trumpille toisen kauden 2020.
Sosialidemokraattisen puolueen 32 vuotta jäsenmaksut maksaneena jäsenenä olen hyvin huolestuneena seurannut islamistien soluttautumista SDP:hen. Vihaimaami Abdul Mannan oli vielä 2012 SDP:n varavaltuutettu Oulun valtuustossa. Hänen vävynsä ja tyttärensä menivät ISIS:n riveihin, mutta Mannan ei tuntenut YLE:n MOT:n haastattelussa ketään, joka olisi radikalisoitunut Oulussa.
Mannan ohjasi rahaa Lelumiehelle eli Rami Adhamille, jonka huikeita edesottamuksia olemme saaneet seurata päämedioista. Anter Yasa niminen turhautunut sekulaari maahanmuuttaja yritti SDP:ssä lyhyen aikaa toimittuaan ilmiantaa Lelumiehen SDP:n johdolle, mutta se ei ollut valmis ottamaan tietoa vastaan. Sen sijaan, että olisivat kuunnelleet Anteria, SDP:n kärkipoliitikot valitsivat yhteiselfiet Lelumiehen kanssa ja tervetulotoivotukset puolueeseen. Lopulta asia eteni - kiitos Anterin kielitaidon - Helsingin Sanomien etusivulle.
Abdirahim Husu Hussein päätti loikata Keskustapuolueesta muutama vuosi sitten SDP:hen ja vaaliristeilyllä itse Antti Rinne toivotti Husun tervetulleeksi podiumilla, jonne myös Husu kutsuttiin.
https://oikeamedia.com/o1-104603
Juttu jatkuu kaupunkiin saapumisesta...
Kun Allah saapui kaupunkiin
3
117
Vastaukset
- EiKiitos
Husu loikkasi Keskustan kireän ulkomaanapu politiikan takia.
Huomaa mitä asioita mies alkaisi ajamaan. Lisää suomalaisten rahoja Afrikkaan ja vielä parempia oloja somalialaisille Suomessa! Kuka vielä äänestää...muslimi mikä muslimi. - jskjdksjd
Outoa, että he samalla tuhoavat puolueen, josta yrittivät levittää islamilaisuuden ilosanomaa. Oikeistohan siinä vahvistuu.
Usassa tämä antisemitistinen somaliedustaja on muuten tutkinnassa vaalirahaepävelvyyden takia, hän on käyttänyt vaalirahoja mm avioeroonsa. Katsoin muutamaa hänen puhettaan, jossa jankkasi ihmisoikeuksia ja lässytti kuin 12-vuotias esitelmää pitäessään. Se hyvä puoli näissä on, että he ovat tyhmiä. Hege Storhaugin kirja "Islam, yhdestoista vitsaus" kannattaa lukea ja miettiä minne ollaan menossa. Maahan tulijoiden matkan maksaneilla on omat halunsa kuten uskonto tai huumeet.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen
Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o2784378Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?
Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva582456Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen
Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin1202404Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit2932270Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa
taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta832256Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.
Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.1402254Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no1682043Ähtärin päättäjät
Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b751862Arkkipiispa Tapio Luoma sanoo olevansa syvästi huolissaan lisääntyvästä rasismista ja islamofobiasta
Tarvitsemme ymmärrystä ja uskontojen lukutaitoa erilaisia perinteitä kohtaan. Rauhallinen rinnakkaiselo ja toinen toisem4181416Oletko tosiaan niin
matalalla älykkyydellä varustettu että et tajua miten sua vedätetään? Kun susta ei tykätä.1511321