Yhdenkään katsojan silmäkulma ei pysynyt kuivana, kun katsoi Sipilän liikuttavaa ulostuloa poikansa menetyksestä Sannikka&Ukkola-ohjelmassa. Pääministerikin on vain ihminen, ja katsojat pystyvät samaistumaan häneen siinä, että miten he itse isinä tai äiteinä reagoisivat vastaavan menetyksen kokemisessa.
Ääneni menee Kepulle.
Sipilä pelasti Kepun vaalivoiton
7
<50
Vastaukset
- kylläjoo
Aika monelta vanhukselta ja vähäosaiselta on varmaan kostunut silmät jo ennen tätä. Syynä nykyhallituksen tekemät kiristykset ja leikkaukset.
- erqwerewrwerwe
Aika monelta työttömältä ja työttömän perheenjäseneltä on kostuneet silmät ilosta, kun 140 tuhatta henkilöä on työllistynyt Sipilän hallituksen aikana. Työllistäminen on parasta köyhyyden poistamista.
Demaripolitiikan takia tuli viime vaalikaudella 100 tuhatta työtöntä lisää. - veikkovennamo
Katsooko joku vielä tuota ikivanhaa tekniikkaa kuten TV joka on pelkkää pakkosyöttöä ,eli pakkopulla?.Tuosta hökötyksestä jonka onneksi nykytekniikka eli tietokoneet on jo syrjäyttänyt ei saa muuta kuin pahan mielen ja mahapuruja.
- Fgtyruio
erqwerewrwerwe kirjoitti:
Aika monelta työttömältä ja työttömän perheenjäseneltä on kostuneet silmät ilosta, kun 140 tuhatta henkilöä on työllistynyt Sipilän hallituksen aikana. Työllistäminen on parasta köyhyyden poistamista.
Demaripolitiikan takia tuli viime vaalikaudella 100 tuhatta työtöntä lisää.9 € päivä orjatyöläiset ynnä muut tempputyöllistetyt,,siinä lesta sipilän työllisyysohjelma. V..tu
Minun silmäni kostuivat. Voin samaistua Sipilän tilanteeseen kun olen itsekin menettänyt poikani.
Ei silti vaikuutanut äänestyskäyttäytymiseeni.- voipahus
Niiden muutamien matujen puolesta harmittaa, kun eivät Sipilän lupauksista huolimatta päässeet asumaan hänen omakotitaloonsa. Toki sai hän houkuteltua sillä tuhansia elintasosurffareita suomeen.
- SipilänKesKustaRipaskat
Sipilä, Kes kusta, setanssiiripaskaa haudalla. Sipilä Kes kusta on taas ripaskalla hmaalla , viimeiset keinot herättää huomiota ja kerjätä säälistä ääniä.
Kaipa se toimii vanhuksiin ja herkköuskoisiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?917181Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277109Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1196438Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik975538Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455434Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635255Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus425141Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t35064Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274635Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv193775