Neste Teiskontie 1.469/ltr, Neste Orivesi 1,59/ ltr. Ei hyvää päivää sentään.
95E sunnuntaina 7.4.2019 Orivesi/Tampere
9
139
Vastaukset
- rupert3
Ja jos vihreät sais päättää niin maksais 3.50.
- vihree
Köyhienhän ei kannata autoilla, vaan mennä linjakkaalla tai junalla... Hinta kohdallaan. Jokainen bensaveroeuro auttaa pitämään yllä hyvinvointiyhteiskuntaa ja tieverkostoa. Tällaisten kommenttien heittelijöiltä on jokaisella meistä oikeus pyytää aivotoimintaa.
- rupert3
vihree kirjoitti:
Köyhienhän ei kannata autoilla, vaan mennä linjakkaalla tai junalla... Hinta kohdallaan. Jokainen bensaveroeuro auttaa pitämään yllä hyvinvointiyhteiskuntaa ja tieverkostoa. Tällaisten kommenttien heittelijöiltä on jokaisella meistä oikeus pyytää aivotoimintaa.
Tieverkostoa? Paikkaa paikan päällä ja kauheita monttoja. Veroeurot menee mamujen elättämiseen ym turhuuteen.
- Persunlogiikka
Kymäläinenkö näitä polttoaineen hintoja kauhistelee?
- EpätarkkaSuihku
Itse käyn Oriveden Nesteellä useinkin, mutta aina vain kusella.
Kustessa usein lirahtaa ohi pisuaarista.
Noooooh.......kyllä tuosta polttonesteen ylihinnasta jää sen verran omistajalle, että sillä aina yhdet kusetkin pesettää lattiasta ja seiniltä. - EiMunkinMunkkiaNesteelt
Teiskontie ST1 diesel kortilla 1,33/litra, Orivesi Neste 1,47/litra että silleen, sillä voi kusta sen lastulevy oven puhki ! ;)
- NohOnhanNe
Onko oriveteläiset oikeesti näin tyhmiä?
- Vetelä
On.
- vedä
Viimeiseen asti vedätetään eikä polttoainevero ole korvamerkittyä. Jos olisi, meidän tiet olisivat loistavat. Mitä ne ovat nyt, huonompia kuin Venäjällä. Vero se menee Teiskontien polttoaineistakin :)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3584255Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1403723Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92411KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti812395Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei112234Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511897Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181798- 1181796
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241399Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1551085