Neste Teiskontie 1.469/ltr, Neste Orivesi 1,59/ ltr. Ei hyvää päivää sentään.
95E sunnuntaina 7.4.2019 Orivesi/Tampere
9
114
Vastaukset
- rupert3
Ja jos vihreät sais päättää niin maksais 3.50.
- vihree
Köyhienhän ei kannata autoilla, vaan mennä linjakkaalla tai junalla... Hinta kohdallaan. Jokainen bensaveroeuro auttaa pitämään yllä hyvinvointiyhteiskuntaa ja tieverkostoa. Tällaisten kommenttien heittelijöiltä on jokaisella meistä oikeus pyytää aivotoimintaa.
- rupert3
vihree kirjoitti:
Köyhienhän ei kannata autoilla, vaan mennä linjakkaalla tai junalla... Hinta kohdallaan. Jokainen bensaveroeuro auttaa pitämään yllä hyvinvointiyhteiskuntaa ja tieverkostoa. Tällaisten kommenttien heittelijöiltä on jokaisella meistä oikeus pyytää aivotoimintaa.
Tieverkostoa? Paikkaa paikan päällä ja kauheita monttoja. Veroeurot menee mamujen elättämiseen ym turhuuteen.
- Persunlogiikka
Kymäläinenkö näitä polttoaineen hintoja kauhistelee?
- EpätarkkaSuihku
Itse käyn Oriveden Nesteellä useinkin, mutta aina vain kusella.
Kustessa usein lirahtaa ohi pisuaarista.
Noooooh.......kyllä tuosta polttonesteen ylihinnasta jää sen verran omistajalle, että sillä aina yhdet kusetkin pesettää lattiasta ja seiniltä. - EiMunkinMunkkiaNesteelt
Teiskontie ST1 diesel kortilla 1,33/litra, Orivesi Neste 1,47/litra että silleen, sillä voi kusta sen lastulevy oven puhki ! ;)
- NohOnhanNe
Onko oriveteläiset oikeesti näin tyhmiä?
- Vetelä
On.
- vedä
Viimeiseen asti vedätetään eikä polttoainevero ole korvamerkittyä. Jos olisi, meidän tiet olisivat loistavat. Mitä ne ovat nyt, huonompia kuin Venäjällä. Vero se menee Teiskontien polttoaineistakin :)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1026668
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t323998törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/303435Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3831827- 331418
- 271360
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi481121Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv111006Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11950- 42899