Hyökkääkö Puola Sakasaan?

Puola on vaatimassa Saksalta 900 miljardin korvauksia toisen maailmansodan kärsimyksistä.
Saas nähä mitä mummeli Merkel tuohon vastaa.
https://news.mail.ru/politics/36885396/?frommail=1
8<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat
Aloittaja

Euroopan tilanne käy aina vaan haastavammaksi,saas nähä tuleeko Brexit jo ensiviikolla?

1Äänestä
Aloittaja

Faktaa;
Puola veloittaa Saksalta korvauksen toisesta maailmansodasta yhteensä vähintään 900 miljardin dollarin arvosta - Jan Shevchak, parlamentaarisen ryhmän jäsen, joka arvioi Puolalle ja Saksalle toisen maailmansodan aikana aiheutuneen vahingon suuruutta, teki tällaisen lausunnon.

Польша выставит Германии счет компенсаций за Вторую мировую войну на общую сумму не менее $900 млрд — с таким заявлением выступил член парламентской команды по оценке суммы компенсации Польше и Германии за ущерб, причиненный во время ВОВ, Ян Шевчак.

Äänestä
  • Saas nähä milloin joku keksii lähettää laskun juutalaisille toisen maailmansodan suurimmasta kansanmurhasta itäeuroopassa ja Venäjällä?

    Äänestä

Suomella on oikeus vaatia ryssältä korvauksia aloitetusta sodasta

1Äänestä
  • Ja Saksan kuuluisi maksaa korvaus kun käyttivät Suomea hyökkäysalustanaan sekä polttivat vielä Lapin sodan loppupuolella,penteleet.

    1Äänestä

  • Venäläiset eivät kyllä ole vastuussa juutalaishallinnon rikoksista vaikka heidän alimman kerroksen väkeä siihen menivät mukaankin oli pääarkkitehtina venäjän ja euroopan juutalaiset.

    Äänestä

  • koomisinta mitä tässäkin ketjussa käy ilmi on että oikeastaan kukaan ei näytä tietävän kuka euroopan ajoi toisen maailmansotaan ja siksi he syyttelevät toinen toistaan näyttäen muka mitä yksityiskohtaisia todistuksia.Fakta on kuitenkin että ellei juutalaistaustainen karl Marx ja koko kasaari jengi Venäjällä olisi syösseet venäjää kaaokseen ja anargiaan ei tuota sotaa olisi edes tullut.
    Toisaalta myös euroopassa siionistit pyrkivät tuhoamaan Preussin ja näännyttämään koko Saksan kansan kuolemaan ja melkein siinä onnistuivatkin.
    Kolmanneksi on tajuttava se että joka ei voi ottaa huomioon juutalaisvaikutusta historiassa ei voi ikinä historiaa tajuta,se on tässäkin ketjussa tullut selväksi ja minä en ole mikään antisemitisti.

    Äänestä

Ei merkel valkoisia auta. Lähettää vähintään miljoonan pataljoonan isis-teroja sinne.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kissamies57 kirjoitti:

Puola on vaatimassa Saksalta 900 miljardin korvauksia toisen maailmansodan kärsimyksistä.
Saas nähä mitä mummeli Merkel tuohon vastaa.
https://news.mail.ru/politics/36885396/?frommail=1

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu