https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/mtv-n-kysely-sdp-ja-vihreat-mieluisimmat-puolueet-seuraavaan-hallitukseen-punavihrea-on-selvasti-suosituin-hallituspohja/7355648#gs.43ddma
Jos tuon kansaa tarkoituksella johdattelevan valepropagandagallupin hallituskoalitio toteutuisi seuraavassa hallituksessa, niin se tietäisi todella kylmää kyytiä kaikille tavavallisille suomalaisille, kun esimerkiksi sen jälkeen ilmastonsuojelun varjolla siirrettäisiin hyvätuloisten progressiivisen verotuksen painopistettä tavallisen kansan tasaveroihin muun muassa liikkumisen, asumisen ja ruuan verotusta rajusti korottamalla. Lisäksi sen jälkeen kaikki Suomen rajat olisivat avoinna kaikille Suomeen suuntaaville haittamaahanmuuttajille.
MTV JULKAISI TAAS UUDEN VALEPROPAGANDAGALLUPIN.
14
162
Vastaukset
- Ettei.totuus.unohdu
Sipilä kutsui ja Orpo päästi 35000 sotilaskarkuria Suomeen.
- sotilaskarkurien--
Orpon mukaan sotilaskarkurien motiivien arvuuttelu on rasistista
- vihervegaanisuvakkigay
sotilaskarkurien-- kirjoitti:
Orpon mukaan sotilaskarkurien motiivien arvuuttelu on rasistista
Suomi irakilaisille !!
- PolitiikanAsiantuntija
Ajattelin itsekin, että seuraava hallituksen runkona voisi olla Antti Rinne pääministeri, Pekka Haavisto ulkoministeri, Li Andersson valtiovarainministeri ja sisäministerinä vaikka Anna-Maja Henriksson. Muitakin hyviä vaihtoehtoja toki löytyy riippuen tietenkin äänestystuloksesta.
- dsaafg
Kuulostaa ihan joltain helvetin dystopialta.
- Totuuskomissio1
Eli haluat tuhota Suomen totaalisesti, jos punavihervasemmistoa kannatat? Tekee mieli kysyä, että onko lapsia, tai lapsenlapsia?
Olen sitä mieltä, ettei nykynuoret tajua millä ne leikkii, kun iso osa hyväksyy surutta monikulttuurisuuden ihanteenaan, sillä tavalla Suomi valloitetaan ja ilman aseita kätevästi.
Kusessa ovat 10-20 vuoden sisään "kutsuvieraineen", jo nyt on saatu karmeasti esimakua mihin pyöreäpäisyys ja yltiösuvakismi johtaa, jatkossa täysin levoton yhteiskunta, monine haittailmiöineen.
Jyrkkä ei punavihervasemmistolle minulta, äänestin muutosta . - TOSIASIA
Juuri näin.
- sarkasmivaroitus
Kommenttisi TÄYTYY olla trolli! Ihan hauska sellainen... ;.)
Totuuskomissio1 kirjoitti:
Eli haluat tuhota Suomen totaalisesti, jos punavihervasemmistoa kannatat? Tekee mieli kysyä, että onko lapsia, tai lapsenlapsia?
Olen sitä mieltä, ettei nykynuoret tajua millä ne leikkii, kun iso osa hyväksyy surutta monikulttuurisuuden ihanteenaan, sillä tavalla Suomi valloitetaan ja ilman aseita kätevästi.
Kusessa ovat 10-20 vuoden sisään "kutsuvieraineen", jo nyt on saatu karmeasti esimakua mihin pyöreäpäisyys ja yltiösuvakismi johtaa, jatkossa täysin levoton yhteiskunta, monine haittailmiöineen.
Jyrkkä ei punavihervasemmistolle minulta, äänestin muutosta .ei kohta auta kuin muutto Viroon, Unkariin ym maahan jossa on asiat hyvin ja matuja ei päästetä maahan.
- Ttt555hh
No, vaalit voittanut puolue aloittaa hallitustunnustelut, näin se menee, vaikka mtv mitä julkaisee!DDDDDDDDDHAHAAAA
- punaistanäkyy
Onko MTV:kin paniikissa kun kehittelee noin muotoillun jutun.
Sinänsä järjetöntä tehdä juttua mahdollisista hallitusvaihtoehdoista, kun aikaa vaaleihin on enää viikko.
Ihan kuin pikkulapsi, joka ei malta odottaa joulua vaan alkaa penkomaan kaappeja ja sängynalustoja. Mutta pahempi, koska tuollaiset jossittelut ovat manipulaatiota., mustamaalaamista.
Jos punaviher toteutuu, on harkittava Viroon muuttamista. Siellä sentään on järki jäljellä.- VALEMEDIAKUSETTAA
Totta kommentoit.
- valejuttu
VALTAVALEMEDIA YRITTÄÄ KUSETTAA TÖRKEÄSTI.
- OulunMatumiehet
Suomi olla kohta meidan ja meida kaverit huva huva.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1931442
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138913- 85882
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?52831- 53796
Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t253677Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,10670Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä330639Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk58634- 53604