Kun tämä paloittelusurmaaja Virpi Butt vapautui äskettäin, niin iltapäivälehdet tekivät isot lööpit siitä, kuinka hänen uudet naapurinsa pelkäävät henkensä edestä.
Mutta silloin kun tämä Kampin 1999 ampumaratasurmaaja Sanna Sillanpää vapautettiin Niuvanniemestä elinkautisestaan, niin hänen kohdallaan lehdistö kohteli hänen vapauttamistaan silkkihansikkain.
Sillanpää kun on MK ULTRA:n uhri ja hänet ohjelmoitiin tekemään nuo joukkosurmat.
Hänen esitutkinta-aineisto löytyi muutama vuosi sitten Pasilan poliisitalon roskalavalta, koska ylemmältä oli tullut käsky ilmeisesti CIA:lta asti, että kyseisen aineiston esitutkintamateriaalista oli päästävä eroon, ettei jokin poliisi pääse niitä vielä avaamaan uudelleen.
Huhujen mukaan Sanna on nyt vaihtanut nimensä ja asuu jossain päin Suomea. Avohoitosuhde hänellä mitä todennäköisimmin on edelleen päällä.
Hyvin tyypillistä näille MK ULTRA joukkomurhaajille jotka jäävät henkiin on se, että jokaiselle julistetaan paranoidinen skitsofrenia diagnoosiksi, vaikka heillä ei olisi edes tekoaan edeltävää mielenterveyshistoriaa.
Sanna Sillanpää kuitenkin oli syönyt jo joitain vuosia voimakkaita mielialalääkkeitä, jotka saivat hänen olonsa entistäkin pahemmaksi.
Eräs Helsinkiläinen parturi-kampaaja (miespuolinen) oli kertonut julkisuudessa, että yksi hänen naispuolinen asiakkaansa oli tämä kyseinen Sanna Sillanpää ja hän oli jossain vaiheessa valitellut oloaan ja kertoi syöneensä masennuslääkkeitä.
Sillanpää surmasi kolme miestä kuoliaaksi vuokraamallaan pistoolilla Helsingin, Kampissa sijaitsevalla ampumaradalalla helmikuussa 1999. Hän jäi miltei heti tekonsa jälkeen kiinni Helsinki-Vantaan lentoasemalta, jonne oli jo ehtinyt ostaa satunnaisen lipun ulkomaille.
Hän työskenteli it-alalla ja oli tienannut mm. Nokian optioilla satojatuhansia markkoja.
Onko Sanna Sillanpää vapaalla ?
1
5522
Vastaukset
- mkultratavaraa
21.2.1999 .. sunnuntai. Perjataina ja lauantaina esitettiin televisiossa X-files sarjaa putkena... kaksi valvomatonta yötä tekee höppänää jokaiselle. Neljätoista valvomatonta yötä tarkoittaa peruuttamatonta mielen hajoamista. Mutta että vain kaksi? Jos mieli olisi hajonnut sillä ei olisi ollut kykyä mennä lentokentälle tilaamaan lentoa Lontooseen. X-filesin suggestoivan vaikutuksen alaisena ja näinä päivinä muiden piristeiden vaikutuksen alaisena tapahtumat tuntuvat järkeenkäyviltä.
MK-ULTRA tai jonkin muun valtion vastaava ohjelma voi olla yhtälailla merkittävä tekijä tragediassa. Pitäisi tietää enemmän kohteista.
Ensisijainen ajatukseni on, että daami itse oli kohde.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1282177Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3441811- 381488
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii291295Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941163- 541133
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua26926Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul327867Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles104810Annan meille mahdollisuuden
Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil53722