Jo Jyrki Katainen halusi Suomeen 1,8 miljoonaa maahanmuuttaa ja Alexander Stubb kävi tilaamassa Ruotsissa kaikki irakilaiset Suomeen . Molemmat saivat hyvin palkatut suojatyöpaikat EU:sta.
Petteri Orvolla taas oli "arvopohja" , kun hän Sipilän kanssa potkaisi perussuomalaiset ulos hallituksesta.
Kyllä Zyskovits sen tietää , että puoluejohto määrää puoluekuriin vedoten ryhmän äänestyskäyttäytymisen . Eli turhaa sanahelinää ja ääntenkalastelua perussuomalaisten vesillä.
Kokoomuspuolue on pesunkestävä mamuttajapuolue . Kokoomusherrat hykertelevät tyytyväisinä ,
että mamuhalpatyövoimalla murretaan ay -liikkeen selkäranka ja palkkataso.
Huonompi juttu on vain se, ettei mamuista monistakaan ole luku - ja kirjoitustaidottomina työntekijöiksi , ainoastaan veronmaksajien harteille sosiaalieläteiksi.
Zyskovitsin löysät puheet eivät mamuttajakokoomusta muuta
8
77
Vastaukset
- HerääSuomi
Kokoomus on paniikissa, kun kannatus putoaa ja PS nousee ohi! Siksi nyt vaalien alla esitetään jotain mamutuskritiikkiä.
Kokoomuksen johtoon soluttautunut vasuriklikki on kuin suoraan kulttuurimarxismin oppikirjasta. Eli ovat taloudessa oikeistolaisia, jotta sen verukkeellla voivat kannattaa vasemmistolaista arvopohjaa kaikessa muissa asioissa.
Jos talous poistetaan yhtälöstä, niin ette huomaa mitään eroa Petteri Orpon ja Li Anderssonin arvomaailmassa!? Eli "oikeistolaisin" ja vasemmistolaisin puolue edustavat samaa arvomaailmaa näennäisdemokratiassamme. - ArvotPohjilla
Sipilähän oli Orvon kanssa toinen "arvopohjamies".
Kun imaami Sipilän kutsuhuuto Kempeleen taloon kaikui arabimaiden televisioissa , "arvopohjamiehet " Orpo ja Sipilä
saivat varmaan oikeat "arvopohjaorkut " kun "arvopohjamiehiä " arabimaista alkoi saapua bussilasteittain Tornioon. - Äänestäjä
Persut hajotettiin kutsumalla 35000 sotilaskarkuria Suomeen.
Kalliiksi kävi veronmaksajille Orvon ja Sipilän kusetus.
Kalliiksi käy kepulle ja kokkareille myös kannatuksen pudotus.uhkaavassa tilanteessa rajavalvonnan voi ottaa käyttöön, kuten Trumpin ja Putinin vierailujen aikana tehtiin. Orvon olisi tuo pitänyt tehdä. Ei älli riittänyt.
- PohjaArvot
Orpo ei tahtonut , kun piti varjella sitä "arvopohjaa" , jos sen turvin pääsisi EU:n suojatyöpaikoille niinkuin pojat nuolemalla pääsivät.
- Anonyymi
Luuletteko vihervassarit sun muut imaamin perseenuolijat etteikö persuilla ja isänmaanpuolustajilla ole aseita käytössään?
- Anonyymi
onko kokoomus mamujen edunvalvontapuolue?
- Anonyymi
Taitaa olla niin, että Zysse juutalaista vähemmistöä edustavana ei halua kovin suurta määrää Lähi-Idän muslimeja asumaan maahamme. He kun eivät tunnetusti siedä juutalaisia eivätkä Israelia. Mahdollisesti siksi Zysse on maahanmuuttokriittisempi kuin kokoomuslaiset keskimäärin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24645322Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011223Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy19010849Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369701Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858518Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236501Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03200Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282212- 341576
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261500