SDP voittaa vaalit

ja myös Vasemmistoliitto saa hyvän vaalituloksen ja on seuraavassa hallituksessa.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Suomi siirtyy sosialismiin. Suomi tulee olemaan sitten ainoa Euroopassa, sillä Valko-Venäjälläkin on jonkinlainen sekatalous.

Suomi siis sosialistien voiton myötä siirtyy ensimmäisenä ja luonnollisesti tiukimpana sosialismiin:
Sosialististen Federatiivisten Suomitasavaltojen Liitto ( = nyk. Mannersuomi ja Ahvenanmaa sosialistisessa alousjärjestelmässä).

Äänestä

Viron esimerkki velvoittaa. Äänimäärästä riippumatta demarit oppositioon

Äänestä
  • Virossa ovat hallituksenmuodostamisessa fiksumpia kuin Ruotsissa.
    Ruotsissa demarit sentään eivät pelkästään voivottele vaikka talous hiipuu.
    Tekeillä irtisanomisen helpotus, joka muualla on parantanut työllisyyttä hurjasti

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


dftyr kirjoitti:

ja myös Vasemmistoliitto saa hyvän vaalituloksen ja on seuraavassa hallituksessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu