Vasemmisto varoittaa PetosPersKokKe:n kipeistä leikkauksista

RUOKAAEIASEITAVASL

https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/4064348-li-andersson-isn-vaalitentissa-emme-anna-tuumaakaan-periksi-rasisteille

H-aholla on LEIKKURIT, piilossa selän takana. Varokaa ihmiset, teillä EI ole enää leipää mitä syödä, ei julkista terveydenhoitoa, ei mitään elämisen tärkeitä asioita, jos populistiporvareiden, rasismikorttia nöyristelemiseen, vielä erehtyisitte, petoksiin ja valheisiin, jotka kostautuivat viimeksi, heti eduskuntavaalien jälkeen - alkoi kova leikkaaminen ja Suomen valtion, kansalaisten rahojen siirtäminen veroparatiisien, äärioikeiston järjestäytyneille veroparatiisirikollisille.

Nyt voitte vielä valita toisin. Hyvin ehtii äänestämään Vasemmistoa - ennakkoonkin tänään, vielä pari tuntia, esim. kirjastoissa ja varsinaisina vaalipäivinä, niissä paikoissa, jotka kotiin tulleessa kirjeessä on kerrottu. Äänestämällä voitte puolustaa itseänne, lapsia, nuoria, vanhuksia, pieni- ja keskituloisia yrittäjiä, ym Suomen kansaa.

5

53

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • erihenkilö

      10 pistettä Li:lle tuosta vaikka äänestänkin eri henkilöä.

    • UUDETÄÄNESTÄJÄTVASL

      Varsinkin naisten palkkoja leikkasivat ja leikkaavat lisää H-ahot petosperskokke.

      Eikä suomalainen työmies, kelpaa PetosPersKokKe porvareille - pitää olla rasismikortilla tuotua, ulkomaista halpatyövoimaa, sitä H-aho tuo Irakista, Puolasta jne teidän tilallenne, paitsi, jos ja kun, äänestämmekin VASEMMISTON UUTEEN HALLITUKSEEN.

    • vakio-vaalivalheet

      antti se vasta varsinainen ISIS-leikkaaja onkin.

      Tavanomaisella vaalivalehtelullakin myönsi 2,999 miljardia tarvittavan joulupukkilupauksiinsa. Vappusimasatanenkin vaatii jotain täytemiljoonia alkuperäisen miljardin lisäksi. Katsokaapa:

      ALLE 1400:n eläkkeet nousevat. Siis 1399e -> 1499e

      MUTTA metelihän nousee jos 1401e:n eläke ei nouse eli jää alemmaksi kuin alunperin 1399e:n eläke-

    • SDP on vain punainen kokoomus

      persut on keltasininen kokoomus

    • Demarula

      Rulettaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      186
      5069
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      14
      1711
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      63
      1616
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      126
      1490
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1403
    6. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      49
      1110
    7. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      96
      1074
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      299
      957
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      191
      926
    10. Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!

      Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö
      Suomalaiset julkkikset
      7
      780
    Aihe