Ps"n kannatus huomattavastti suurempi sen tietää jo ennakkoäänestäjien määrästä
Gallupit laahaa jäljessä
12
<50
Vastaukset
- Totta_ja
sekoomuksessa on todellinen paniikki päällä kun oppositio on todellisuutta viikon kuluttua eikä tuo Lepomäen luuska ainakaan kannatusta nostanut, olemukseltaan on muutenkin kuin Mengele.
- äänestäkää
Sunnuntaina äänestän PS:n edustajaa.
- SEOLISIHIENOA
Kun HALLA-AHO olisi pääministeri ja HUHTASAARI sisäministeri, ja sitä rataa. Olisi mielenkiintoista nähdä, kun Suomen asiat alkaisi palautua terveen järjen raiteille.
Huhtasaaren varaan en paljon laittaisi, mutta Halla-aho on mies paikallaan.
Toki yleisen itkun takia olisi hauskaa kyllä katsella minkä asteinen itkupotkuraivari maassa syntyisi jos noin tapahtuisi.
Olisi taas kerran demokratia rikki :-)
- kyykmanni.itte
Joo, pääministeri joka heittää Välimerestä pelastetun 2-vuotiaan lapsen takaisin mereen. Ja sisäministeri joka uskoo että maapallo on litteä!
Mielummin joulupukki ja hammaskeiju noihin virkoihin. - qåaäzm
Ainahan vihervasemmistolainen valtamedia vähättelee persujen kannatusta. Ajatella, meillä hallitsee vihervasemmistolainen valtamedia (valhemedia), vaikka puolet kansasta kokee olevansa oikeistolaisia. Kuinka tämä onkaan mahdollista että tilanteen on annettu syntyä? Ei voi kuvitella että jossain maassa hallitsee "tiedotusta" viherpunikit, vaikka muuten kansa olisi oikeistolainen. Miksi sallimme tämän?
- ketkäministereiksi
Jos PS pääsee hallitukseen, ketä he asettavat ministereiksi? Luultavasti J.Niinistö siirtyisi takaisin puolueeseen ja ehkä Lindström. Ei niitä potentiaalisia kyvykkäitä ministeriehdokkaita kovin montaa ole H.ahon lisäksi.
- honi.talme
No niitä ei ole yhtään.
Kun persut menettää kolmanneksen kannatuksestaan (10 paikkaa) niin se on murskatappio.
Se on kansan tuomio, sillä suomalaiset ovat huomanneet ketkä ovat "persekauppiaita". - qåaäzm
Jussi on sanonut että jos Niinistö on sinisten listoilla vaaleissa ja pääsee läpi, ei hän ole tervetullut persuihin. Näin muistelen hänen sanoneen eräässä tuben videossa.
- Piiska.Satu
Persut on nyt suurin puolue. Pisteet rehelliselle Halla-Aholle.
- niinhän-se
Persukannattajien kerhohuoneen ovella tehdyn kyselyn mukaan persujen kannatus on lähempänä 30:tä kuin 20:tä prosenttia.
- Katainenolipahis
Samaa mieltä. PS saattaa jo olla kiilaamassa Kokkareita. Yritetään lannistaa ja Koksut tämän uutisoinnin takana
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa
En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod202513Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost2371774Seiska: Anne Kukkohovi myy pikkuhousujaan ja antaa penisarvioita
Melko hupaisaa: https://www.seiska.fi/vain-seiskassa/ex-huippumalli-anne-kukkohovin-amerikan-valloitus-vastatuulessa-myy3201415Kulujen jako parisuhteessa
Hei, miten teillä jaetaan kulut parisuhteessa? Työttömyyttä ja opiskelua tulee omalla kohdalla jatkumaan vielä jonkin ai581022- 64979
Missä olit kun tajusit, että teistä tulee joskus pari?
Kuvaile sitä paikkaa, hetkeä ja tilannetta.55870- 39854
J miehelle viesti menneisyydestä
On jo useampi vuosi, kun ollaan oltu näköyhteydessä. Jäi tyhjä olo, koska rakastin. En tietenkään sitä kertonut. Mutta e37786Paikat tapeltu
Ei mennyt ihan persujen toiveiden mukaan Ei kait nyt 20 ääntä ja arpajais voitolla voi olla Ähtärin kaupungin puheenjoh37717Sinulle vain
Kirjoitan sinulle, koska sydämeni on niin täynnä asioita, joita en ole voinut sanoa ääneen. Tämä ei ole kirje, jossa pyy45698