Ruotsissa vaaditaan nyt Assangen raiskausepäilyn uutta tutkintaa. Raiskari tuomiolle!
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006066845.html
Joutuuko Assange vihdoinkin tilille tekemistään raiskauksista?
17
84
Vastaukset
- Realist
Ruotsissa matut tekevät tuhansia raiskauksia vuosittain ja niistä vaietaan.
Sen sijaan yhdestä valkoihoisen mahdollisesti tekemästä raiskauksesta on vouhotettu jo kymmenen vuotta. Onhan se tietenkin niin poikkeuks3llista jos valkoihoinen raiskaa, mutta kuitenkin.No nyt raiskaajalta puuttuu, se " Suojaväri " normaalia suvakkien kouhotusta taas. Että silleen.
- naismainen.pelle
Assagne on niin hintin näköinen ja oloinen, että oliko hän syytteessä Ruotsissa miehen raiskauksesta.
- yytkkytkyt
Ei joudu se lähetetään hilaisuudessa amerikaan kidutettavaksi voi olla että joutuu itse maanpäälliseen helevetiin pahimpaan kidutus paikkaan maapallollaa ei guantaanamoon.
- selvätapaus
Kun ryssä puolustaa Assangea, niin silloin viimeistään pitäisi tajuta, mikä tämä olmi on miehiään!
- Anonyymi
Nyt sai tuomion Britanniassa. Toivottavasti luovutetaan sen jälkeen jenkkeihin.
- Anonyymi
Kyllä tuollainen Isänmaanpetturi ansaitsee 30 vuotta vankeutta.
USA maailman paras valtio ja noin huonosti sitä kohdellaan.
Ryssä tekee oikein kun palauttaa Snowdenin takaisin USA Assange nai 4 varvia sen naisen kanssa ja nainen väitti kolmatta varvia raiskaukseksi.
- Anonyymi
Hyvä että Ecvador tuli viimeinkin järkiinsä ja antoi pidättää tuon ketkun.
Ei oman isänmaan salaisia tiedustelutietoja saa jakaa vihollisille.
Tuosta tuleekin tulla kunnon vankeustuomio.
Onko n Assange USA kansalainen ? vai onko hän Australian kansalainen ?
Törkeää julkistaa vapaan maailman hankkimia tiedustelutietoja. Tulisi paljastaa Kiinan ja Ryssän tiedustelu ja miten ne sitä harjoittaa.
Snowden tietää, että saa olla rauhassa Ryssän maalla eikä USA häntä surmaa, koska USA on Kristitty valtio,
PohjoisKorea ja Ryssä ja Kiina on tappanut ulkomaille loikanneita entisiä agenttejaan. - Anonyymi
Onko väärän värinen kun ei myönnetä turvapaikkaa?
- Anonyymi
Meinaan vaan että eikö rikoksen paljastaja pitäisi palkita eikä tuomita?
- Anonyymi
Ruotsi ilmeisesti vaatiin Assangen tuomiolle Ruotsiin, estääkseen hänen luovutuksen jenkkeihin. Ei sitä kuitenkaan tuomittaisi, mutta siten tuo Putinin palkollinen pääsisi livahtamaan vaikkapa Venäjälle.
- Anonyymi
Assange tulee todistamaan oikeudessa, että Venäjä ei ollut Clintonin hakkeroijia vaan Seth Rich.
Ja Trump kiittää. - Anonyymi
Assange nai nukkuvaa naista takaapäin Ruotsissa kaks eri kertaa. Usa:ssa kertoo Venäjän hakkeroinneista Usan vaaleissa.
Sitten saa osan anteeksi, kun paljastaa venäläisten kelmien kerhon , joka on fantastinen juttu.
Monelta menee suu mutruun.- Anonyymi
Mitä horiset? Vedäppä taas tumppuusi, että rauhoitut.
- Anonyymi
2 kertaa? Eikö muija havahtunut ensimmäiseen lainkaan? Assangen kannattaa kiistää ehdottomasti!
- Anonyymi
Assange on niin ällöttävän näköinen ukko, että varmaan vielä tulevaisuudessakin syyllistyy vastaaviin rikoksiin.
Toinen ällöttävän näköinen on Trump, kun hän huutaa huulet torvella ja naama punaisena noita iänikuisia tyyhmyyksiään.
Kaikki ne valtaan pääsevätkin, on aikoihin eletty.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1218506Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4307757Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-95345Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite824989Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294789Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2323277- 1253034
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os352916Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin772894Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps242526