Ecuador, Iso-Britannia ja pahnanpohjimmaisena tietenkin Yhdysvallat ovat pimeässä ja salaa sopineet vapauden esitaistelija Julian Assangen pidättämisestä. Ja kun hänet Yhdysvaltoihin viedään niin avointa ja rehellistä oikeuskäsittelyä hän ei tule saamaan, kuten eivät muutkaan USA:n vakoilun ja muun rikollisen toiminnan paljastaneet henkilöt.
Minulle he kaikki ovat vapauden marttyyreja jotka kärsivät ja kuolivat oikeistofasisteja vastustaessaan.
Minulle he kaikki ovat vapauden marttyyreja jotka kärsivät ja kuolivat oikeistofasisteja vastustaessaan.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Selvennykseksi vielä: Assangelle antoi turvapaikan Ecuadorin edellinen humaani vasemmistohallinto, ja nyt sen epäsi taannoin valituksi tullut oikeistohallinto. Joka heitti Assangen USA:n täysin epäinhimillisen ja epäoikeudenmukaisen oikeusjärjestelmän kynsiin, jossa ihmisiä pidetään järjettömiä aikoja eristysselleissä oikeudenkäyntejä odottamassa. Se on pelkkää kidutusta, ja jokaisen todella demokraattisen ja ihmisoikeuksia kunnioittavan maan ja sen kansalaisen tulisi se tuomita jos yhtään moraalia löytyy.
Niin, turvapaikka voidaan perua hallinnon muuttuessa.
Tämä tulisi muistaa myös nyt "humaanissa" euroopassa.
Ei se laillista ole, edes Ecuadorin kaltaisessa kehitysmaassa.
Hourailevan papparaisen näköinen heppu.
Kun ketään ei oikein jaksa kiinnostaa. Miksi ihmeessä tuosta kukaan kiinnostuisi. Jos sielä tapahtuu ihmisoikeusloukkaus, niin ammattilaiset hoitaa.
Täysin yhdentekevä koko kulissi uttu.