Henkinen raiskaus ei ole rikos?

sovinisminuhri

Olen useasti vaatinut erillistä saunavuoroa, mutta koska olemme naimisissa ja asumme samassa taloudessa, niin taloyhtiö ei suostu antamaan toista vuoroa. Vaikka mieheni jatkuvasti raiskaa minut katsellaan saunavuoron aikana! Ei sano mitään vaan tuijottaa, mutta tiedän mitä hän ajattelee ja tekee mielessään! Mielestäni henkinen raiskaus on yhtä vakava asia kuin fyysinenkin, ellei jopa pahempi. Käsittääksi seksiin pitää aina olla lupa, ja vaikka me olemme olleet naimisissa jo 20 vuotta, niin minä en ole antanut miehelleni luvan katsella minua tuolla tavalla himoitsevasti. Ja vaikka hän pitää pyyhettä vyötäröllä, olen varmaa, että hän on kiihottunut. Ja ilman lupa, tämä on raiskaus! Olen myös käynyt puhumassa poliisille asiasta, mutta he eivät kuulema voi tehdä mitään. Niin kauan kuin mieheni ei tee mitään fyysistä eikä sano mitään, niin mitään rikosta ei ole muka tapahnyt. Niin kuin henkinen raiskaus ei olisi rikos! Lakikin on miesten ja sovinistien puolella! Ihmisiä saa vapaasti raiskata, eikä kukaan tee mitään!

9

87

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • iloisia.uutisia

      Ratkaisu on burkha. Sitä voi pitää yllä myös nukkuessa ja saunassa.

      • sovinisminuhri

        Olisi pitänyt arvata, ettei täälläkään kukaan ota asia vakavasti...


      • Anonyymi

        Jos ei burkha, auta niin miten olisi käynti lähimmässä mielenterveystoimistossa?


    • trollolloo

    • "Lakikin on miesten ja sovinistien puolella! Ihmisiä saa vapaasti raiskata, eikä kukaan tee mitään!"

      10-vuotiaskin on lain mukaan täysin ihanaa ja upeetaa, kun addullah sen puskaan raahata saa.

      hih hih hiiii..

      ihkuuaaa.

      Puskapanoojaa
      tämä maa tarvitseee
      ja saaa

    • Anonyymi

      Sovinismi ja ahdistelu on mennyt nykyaikana ihan mahdottomuuksiin. Minäkin sain lopulta paikan kunnan palvelutalosta ja hulvaton meno alkoi heti. Ruokasalissa olen varma siitä, että moni vanha ukko kohdistaa minuun salaa vetoketjukatseita, joilla iljetys riisuu minut mielessään ja kuvittelussaan käpälöi minua ilman lupaa. Voin tv-huoneessa miltei tuntea ryppyiset kourat, joilla miehet kuvittelevat tarttuvansa takapuoleeni, jonka olen onnistunut kohta vuosisadan varjelemaan ahdistelijoilta.

      • Anonyymi

        Napakkaa tekstiä. Taas. Mitä moinen lahjakkuus tekee tällä palstalla?


    • Anonyymi

      Piillu on ihan hyvä jälkiruoka ja niin luonnollinen.... :)

      • Anonyymi

        ja kun mies käväsee kylässä niin piillu saa paljon tärkeitä hivenaineita...


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      35
      9384
    2. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      37
      5064
    3. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      43
      4863
    4. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      198
      3734
    5. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      13
      3213
    6. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      43
      2989
    7. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      31
      2846
    8. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      44
      2533
    9. Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?

      Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise
      Vimpeli
      68
      2394
    10. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      57
      2262
    Aihe