Mäenpään mainos

Miten on mahdollista että.mis ilmoittaa kampanjakuluikseen 10000€ ja etusivu ilkka-lehdessä maksa 8000€
34<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 34

Vanhimmat

Lue vaalirahailmoitus. Rikosilmoitus, jos valehtelee

Äänestä
  • Ei ole tehnyt vaaliraha-ilmoitusta ennakkoon, aiemmasta ilmoituksesta 2015 selvisi, että makkaralasku Vilhelmistä oli kadonnut. Tokihan hänen ei varmaan tarvi tehdäkkään ilmoitusta.

    Äänestä

Ryssän rahaa putinin euvostoliittomiehille on tullu ovista ja ikkunoista!

Äänestä

Eikai russian poijatkaa ny ihan pöllöjä oo

Äänestä

Mistä rahat. Itse ilmoittanut, että edellisten vaalien nainoja vielä maksamatta.

Hyvä työmies, mutta yhteistyökyvytön. Todettu monta kertaa. Itse ei ole huomannut omaa syytä.

Äänestä

Persut saanut sinisten valtion vaalituet. Soini hölmöillyt
Rahaa tuhlattu sumeilematta

Äänestä

Mäenpäällä on lauantaina ja sunnuntainakin etusivu Ilkassa ja Pohjalaisessa.
Putinko ne maksaa?

Äänestä

Velkarahalla kampanjoi ainoastaan Risto Lahti ja Antti Kurvinen

Äänestä
  • Eivät oo riippuvaisia rahoittajista.
    Valtamäki ilmoittanut saavansa Seinäjoen perussuomalaisilta vaalitukea 6000 euroa. Siihen meni koko paikallisyhdistyksen vuosien aikana kerätty kassa Erkille.
    Mäenpään rahoittaja vielä epäselvä.

    Äänestä

  • Olen työkyvttomyyseläkkeellä. 6000 eurolla ostaisin itselleni koko vuoden ruuat.
    Jollakin on löysää rahaa

    Äänestä

  • Kyllä Erkki itkis, jos muut olisivat tuhlanneet Erkin hankkimat rahat.

    Äänestä

  • En vaaleja itki, kun tuli otettua vuonna 2015 liikaa vaalilainaa.

    Äänestä

  • Onko toi se vaginahieroja?

    Äänestä

Mäenpän.mainokset maksaneet ainakin 40000 kyllä persuilla on sääriörahaa

Äänestä

Onkos tuo perusjuha todellakin työkyvyttömyyseläkkeellä? Miten voi hoitaa kansanedustajan tehtäviä kun ei pysty oikeisiin töihinkään. Toki Ilmajoella näitä oikeisiin töihin kykenemättömiä löytyy muitakin. Ehkäpä he ovat juuri näitä perusjuhan potentiaalisia äänestäjiä.

Äänestä
  • Kansanedustajan tehtävä ei olekkaan oikeaa työtä, siksi sinne myös Mäen Tommi pyrkii

    Äänestä

  • Mäen Tommi on teheny töitä nuoresta pitäen ja työtahti senku kiihtyy.... perusjuha ei tee oikeita töitä varmaan koskaan, mutta harrastelemaan pystyy mitä vaan. Silloon ei oo köyhä eikä kipiä, ku autolla ja muilla päryyttehillä prääsää yötä päivää tai mettätöis puurtaa.

    Äänestä

  • Rajansakaikella kirjoitti:

    Mäen Tommi on teheny töitä nuoresta pitäen ja työtahti senku kiihtyy.... perusjuha ei tee oikeita töitä varmaan koskaan, mutta harrastelemaan pystyy mitä vaan. Silloon ei oo köyhä eikä kipiä, ku autolla ja muilla päryyttehillä prääsää yötä päivää tai mettätöis puurtaa.

    Huomenna on ilonpäivä, Risto ja Tommi menee läpi heittämällä eduskuntaan!
    Persut ei saa kun yhden edustajan, se on Peltokangas Mauri joka on vaalien ääniharava.

    Äänestä

  • tietäjätt kirjoitti:

    Huomenna on ilonpäivä, Risto ja Tommi menee läpi heittämällä eduskuntaan!
    Persut ei saa kun yhden edustajan, se on Peltokangas Mauri joka on vaalien ääniharava.

    Huonot tietäjät täällä kolme ehdokasta meni läpi

    Tänne pitää saada kovetut kyllä-Kivikoski tietäjät jotka tietää

    Äänestä

Elämäntapa matu se on. Koneinsinööri ja elää sosiaalituilla.

Äänestä
  • Huomenna on suuri päivä, popcornit tulille ja juhlat pystyyn.

    Äänestä

Kuinkas nyt suu pannahan lahti ja mäki

Äänestä

Nyt pikasimaa pullosta ja jytkyttämään

Äänestä

Onnittelut meidänkin puolesta Juha!!

Äänestä

Onko se Mäen poika oikiasti lihoonnu nuon palijo, ei kyllä oikeis töis oo ollu.

Äänestä

Joskus vois sanoa että vähempi on enempi.
Lahren ja Mäen kannattaas käyttää mainostoimistoa, polttivat ihan turhaa rahaa lehtimainoksiin, Mäenpää laittoo yhren koko sivun ja se oli sillä selevä.
Fiksuus on halpaa.
Oli muuten näiden vaalien mahtavin mainos kun vetos Alkion sanoihin köyhän asiasta, senhän ne muut on unohtanu.

Äänestä

Kyllä Juha on kymmenen vuotta töitä tehnyt. Nyt mitataan yhteistyökyvytön.

Työministerin salkku.

Äänestä
  • Talvitien Matillekin voisi nyt hommata neuvostitteli

    Äänestä

Ilkassa Juha ilmoitti vaalikuluiksi 12000 euroa. Tee nyt Juha rehellinen vaalirahailmoitus, jottei jälkikäteen kukaan pääse syyttämään vilpillisesti vaalirahoituksesta

Äänestä

Eikö ne kuttunu Juhaa Könnin kylätalollekkaa puhumaan maatalouspolitiikasta.
Pelekäskö ne jotain?

Äänestä

Olkaapa pölijät onnelllisia että on nyt hyvä mies arkadianmäellä. Turvat kiinni ja tyytväisiä nyt te juopot.

Äänestä
  • Komppaan erellistä.... Että äläkää ny ristus murehtiko kaiken aikaa toisten asioota...olkaa tyytyvääsiä kun Juha pääsi läpi ja jossettoo nii mualle vinkumaan.

    Äänestä

Siitähän jäi vielä pari donaa

Äänestä

Kyllon Ilmajoella kateellista väkeä?
Onhan se koko kunnan ja kuntalaisten etu että meillä on edustaja eduskunnassa.
Ymmärrän kyllä että pettymys keskustassa ja kokoomuksessa on kova, Tommi ja Risto yrittivät rahalla ostaa kannatusta, tekivt kovan työn, Juha ei paljon stressannut.
ei käyny ministereitä vauhdittamassa, ei kunnanjohtaja, ei ollut vaalitupaa, mutta tiimi joka teki hyvää työtä.
Hyvä kello kauas kuuluu, ääniä tuli myös muualta, se kertoo että mieheen luotetaan ja että mies tunnetaan reiluna rehtinä ja aikaansaavana.
Näilläkin palstoilla Mäenpäätä mollattiin, mites nyt suu pannaan? Auttaako paskan heitto tuulettimeen?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Yönsudet kirjoitti:

Miten on mahdollista että.mis ilmoittaa kampanjakuluikseen 10000€ ja etusivu ilkka-lehdessä maksa 8000€

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu