Mollataan Perussuomalaisia...oikein kunnolla.

KylläSeSiitä

Tyhmiä, kouluttamattomia,alkoholisteja, epäsiistejä, laiskoja, älykkyysosamäärä pienenpi, kuin Afrikkalaisilla, köyhiä, sossu elättejä, työtä vieroksuvia, huonohampaisia, natseja, narkkareita, lapsiin sekaantujia, roskajoukkoa, jolta pitäisi evätä äänestysoikeus.....

Vielä muutama päivä tuota, niin Perus Suomalaiset ovat suurin puolue tässä maassa:)

5

<50

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Totari

      Hah..noin juuri siinä käy.

    • håoiuh

      Onhan tuota kuultu ja luettu. Mitenkähän tuossa naapurissakin asuu tohtori, joka on pomminvarma Persu mielipiteiltään. Ja omat hampaat, vaikka ikää yli 80 vuotta ?

    • Ei yksi Keski-Suomen ehdokas ainakaan alkoholisti ole vaan hän on Jeesuksen uskossa

    • Lopeta tuo suunsoittosi

    • kansalaisiaeipidäherjata

      Puhutaan tällähetkellä gallup kannatuksen toisiksi suurimman puolueen kannattajista.Tuon suuntaisten puheiden puhujilta on syytä kysyä ovatko he todella tuota mieltä 1/3 osa kansalaisistamme ,sillä sitä tuo kannatus heijastaa? Jokaisella on oikeus poliittiseen mielipiteeseensä ja myös oikeus äänestää maailman katsomuksensa mukaisesti, ilman että hänet leimataan.

      Taitaa nyt olla niin että tuota SDP:n voittoa on jo juhlittu ja asenne niin puolueiden haastatteluissa, kuin julkisuudessa on ennen aikaista juhlintaa. Olisi aika pudottaa nämä maanpinnalle ja ryhtyä kunnioittamaan demokraattista vaalijärejestelmää ja kansalais mielipiteitä.
      Tässä käy vielä niin että on nuolaistu ennen kuin tipahtaa ja kansalaiset näyttävät vaaleissa että heitä ei käy herjaaminen vaan on uskominen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      822
    2. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      361
      770
    3. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      589
    4. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      64
      570
    5. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      30
      556
    6. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      46
      550
    7. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      66
      536
    8. Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla

      Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei
      Kemijärvi
      48
      527
    9. Jos se onkin niin

      Että me molemmat kaivataan toisiamme. Odotetaan sitä näkemistä. Ollaan mustasukkaisia ja mietitään, että kenen kanssa se
      Ikävä
      27
      522
    10. En minä tule koskaan ottamaan sinuun yhteyttä

      Että siinä ole vaan rauhassa ilman minua koko loppuelämäsi ajan.
      Ikävä
      25
      520
    Aihe