Öyhöttävien persuniskojen leikkikentäksi? Pöljät luulee vielä että kannatus kasvaa haukkumalla muita ja kehumalla itseään. Jo on aikoihin eletty. Teillä ei ole sitten tippaakaakaan oikeutta tulla tänne mölisemään kun paljastuu halla-ahon hillotolpat niin agressiivisesti haukutte kaikki muut näkemykset, ehdokkaat ja puolueet. Tuli jo selväksi teille tuo Halla-aho on joku hiisvatin jeesus vaikka sille on hyvin vaikea mitään järjellistä syytä löytää.
Vastaukset 8
Halla-aho on enintään yksi monista antikristuksista mutta Jeesus hän ei ole.
Ei Halla-aho sovittanut syntejämme vaan Jumalan Poika Jeesus sovitti. Mutta asianlaita on niin että on tehtävä parannus ja otettava Jeesus vastaan Herraksi ja Vapahtajaksi jotta ei joudu ijankaikkiseen helvettiin synneissään. Vain Jeesuksen sovintoveri voi pestä synnit puhtaaksi. Uskon lahja on otettava vastaan, jos ei ota niin sitten joutuu synneissään ijankaikkiseen kadotukseen
tehkää siis parannus ja ottakaa uskossa vastaaan Jeesus Herraksenne ja Vapahtajaksenne niin teistä tulee Jumalan lapsia ja saatte ijankaikkisen elämän- hsfgwfiuw
ijankaikkisen?
Ehkä "iänkaikkisen" hsfgwfiuw kirjoitti:
ijankaikkisen?
Ehkä "iänkaikkisen"Bibliassa on ijankaikkinen joten käytän sitä
- buahaha
on.aika.herätä.unesta_ kirjoitti:
Bibliassa on ijankaikkinen joten käytän sitä
Haluatte takaisin savikuppiaikakaudelle?
Pitääkö kivittäminenkin ottaa mukaan oikeuskäytäntöön? buahaha kirjoitti:
Haluatte takaisin savikuppiaikakaudelle?
Pitääkö kivittäminenkin ottaa mukaan oikeuskäytäntöön?No sanotaan sitten: ikuinen kadotus, ikuinen elämä - siinä vaihtoehdot, kumman sinä valitset?
- wyytwrud
Aloittaja kepukokkare haluaa totuuden unohdettavaksi.
Sipilä on varastanut kansallis omaisuutta omiin taskuihinsa porvareiden tyyliin ja avittamana. Ei tule unohtaa tuon vilpillisen varkaan Solitra veivauksia Rautaruukin myymisessä.
Äänestämällä vielä porvarit toisellekin kaudelle, on se Suomen tuho.
Joko unohditte Caruna kaupat sekä porvareiden yrityksen myydä Suomen kansan omistamat kadut ja maantiet?
Oikea valinta on Halla-aho ja Perussuomalaiset- ettälleen
Kaukana kepukokkareesta. Päinvastoin kavahdan persujen kokoomuslaista talouspolitiikkaa.
Sipilästä olemme täysin samaa mieltä, sehän on vain fakta. Persut on äärioikeistopuolue ja tekevät taatusti rikkaiden etuja ajavaa talouspolitiikkaa. Väärä valinta on Halla-aho ja kökpersut. Caruna kaupat kätilöi vihreiden Pekka Haavisto, yhdessä SDPn Ihalaisen ja Kokoomuksen Vapaavuoren kanssa.
Tuo sama kolmikko vaikuttaa erittäin negatiivisesti parhaillaankin Suomen tulevaisuuteen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS1253113Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.161091Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.63903Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke54884- 52819
- 48709
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍80679- 54664
- 80636
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35624