ALKIO ON IHMINEN.
JUMALA ON PUNONUT MEIDÄT ÄITIN KOHDUSSA.
SIISPÄ ALKIO = IHMINEN
ALKIO ON IHMINEN
13
160
Vastaukset 13
- kossunkorkkaus
Alko on ihmiselle. Kyllä olet oikeassa että nuo maagiset kirjaimet helpottavat kummasti työmiehen arkea.
Älä mene alkoon - lue Raamattua
ja häpeä turhia sanojasi ja tuota turhaa suunsoittoasi- on.aika.vetää.lärvit
ALKIO - I = ALKO eli siis työmiehen viikonloppuhelpotus.
on.aika.vetää.lärvit kirjoitti:
ALKIO - I = ALKO eli siis työmiehen viikonloppuhelpotus.
ei se viina elämääsi helpota
luulet vain niin
juomarit eivät peri taivasten valtakuntaa joten jos olet juomari olet matkalla ikuiseen helvettiin
älä mene sinne synneissäsi vaan tee parannus ja ota uskossa vastaan Jeesus Herraksesi ja VApahtajaksesi niin sinusta tulee Jumalan lapsi ja saat ikuisen elämän- Elämäkuuluueläätäysillä
Parempi ikuinen helvetti kuin ainainen taivas. Kyllä sitä harppua soittelemaan kypsyy jo kovempikin karju.
Pyhäkoululaiset voi painua sinne rukoushuoneisiinsa. - Persraamattu
on.aika.herätä.unesta_ kirjoitti:
Älä mene alkoon - lue Raamattua
ja häpeä turhia sanojasi ja tuota turhaa suunsoittoasiEi raamatussa ole viinan hintoja! Huono kirja!
Persraamattu kirjoitti:
Ei raamatussa ole viinan hintoja! Huono kirja!
Olet valhettelija. Raamattu ei ole missään määrin huono kirja, vaan maailman paras kirja, se on kirja joka on Jumalan Sana eli totuus.
Viinasta siellä sanotaan mm näin:
Sananlaskut 23
29 Kussa on kipu? kussa murhe? kussa tora? kussa valitus? kenellä haavat ilman syytä? kenellä punaiset silmät?
30 Siinä, kussa viinan tykönä viivytään, ja tullaan tyhjentämään, mitä sisälle pantu on.
31 Älä katsele viinaa, vaikka se punoittaa, ja on selkiänä lasissa, ja huokiasti menee alas;
32 Vaan viimeiseltä puree se niinkuin käärme, ja pistää niinkuin kyykäärme.
33 Niin katsovat sinun silmäs muita vaimoja, ja sinun sydämes puhuu toimettomia asioita,Elämäkuuluueläätäysillä kirjoitti:
Parempi ikuinen helvetti kuin ainainen taivas. Kyllä sitä harppua soittelemaan kypsyy jo kovempikin karju.
Pyhäkoululaiset voi painua sinne rukoushuoneisiinsa.Ikuisessa helvetissä on ikuinen itku ja hammastenkiristys. Älä usko saatanan valheisiin että siellä on muka hyvä olla.
Ikuisessa taivaassa on iankaikkinen autuus- kaksilisää
on.aika.herätä.unesta_ kirjoitti:
Olet valhettelija. Raamattu ei ole missään määrin huono kirja, vaan maailman paras kirja, se on kirja joka on Jumalan Sana eli totuus.
Viinasta siellä sanotaan mm näin:
Sananlaskut 23
29 Kussa on kipu? kussa murhe? kussa tora? kussa valitus? kenellä haavat ilman syytä? kenellä punaiset silmät?
30 Siinä, kussa viinan tykönä viivytään, ja tullaan tyhjentämään, mitä sisälle pantu on.
31 Älä katsele viinaa, vaikka se punoittaa, ja on selkiänä lasissa, ja huokiasti menee alas;
32 Vaan viimeiseltä puree se niinkuin käärme, ja pistää niinkuin kyykäärme.
33 Niin katsovat sinun silmäs muita vaimoja, ja sinun sydämes puhuu toimettomia asioita,Jatkona mainitsemallesi alkoholista:
Gal. 5:19-21: "Mutta lihan teot ovat ilmeiset, ja ne ovat: haureus, saastaisuus, irstaus, epäjumalanpalvelus, noituus, vihamielisyys, riita, kateellisuus, vihat, juonet, eriseurat, lahkot, kateus, juomingit, mässäykset ja muut senkaltaiset, joista teille edeltäpäin sanon, niinkuin jo ennenkin olen sanonut, että ne, jotka semmoista harjoittavat, eivät peri Jumalan valtakuntaa."
1 Kor. 6:9-10: "Vai ettekö tiedä, etteivät väärät saa periä Jumalan valtakuntaa? Älkää eksykö. Eivät huorintekijät, ei epäjumalanpalvelijat, ei avionrikkojat, ei hekumoitsijat eikä miehimykset, eivät varkaat, ei ahneet, ei juomarit, ei pilkkaajat eivätkä anastajat saa periä Jumalan valtakuntaa."
- ihanselvää
Sehän on selvää, että Alkio oli ja on ihminen.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Santeri_Alkio - omakäsparasharakoille
nytkyttävä LIIKE!joka aiheuttaa SIITTIÖN!MUNASOLUN!kohtaamisen!kumpiko on ALKIO?munasolu vai siittiö??!!ee pitääs harrastoo aborttiin johtavaa nytkytysliikettä!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 631304
Uskallanko laittaa sulle viestiä?
Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S701243Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei7961Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää125916- 109909
- 48796
- 38783
Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.41737- 77725
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.77712- 53698
Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66681Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev141655Nyt kaatuu Kuisla
Reima Kuisla hakee saneeraukseen – Joitakin velkoja on jo ulosotossa https://www.ilkkapohjalainen.fi/reima-kuisla-hakee29634- 55605
- 58559
- 95541
- 60504
Sastamalassa epäillään tappoa, kaksi otettu kiinni
Kuulemma Aarnontiellä tapahtunut Tietääkö joku enemmän?21502- 35477