Näin tulee käymään

Vasemmisto omalla toiminnallaan nostaa Perussuomalaiset pääministeripuolueeksi.. Se tapahtuu joko näissä tai jo seuraavissa vaaleissa.
Maahanmuuttopolitiikkaa on muutettava kuten Ruotsikin on tehnyt tai se muuttuu demokratian kautta.
Vasemmisto oli ennen duunareitten edunvalvoja nyt kohderyhmät ovat muuttuneet maahanmuuttoon ja seksuaalivähemmistöihin.

Moni duunari joka ottaa roponsa työllä ja yrittää elättää perheensä pienellä palkalla ei katso hyvällä tätä hyysäystä mikä kohdistuu maahanmuuttajiin. Katsellaampa vaalituloksia nyt ja sitten tulevaisuudessa, sanokaa jos olen väärässä. Elikkä nostatte äärioikeiston valtaan Suomessa.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tästähän minä paljon palstoille kirjoittaneena varoitin jo 15 vuotta sitten. Vasemmiston myöteisyys islamia kohtaan saa perussuomalaisten kannatuksen jyrkkään nousuun. Omapa on vihavasujen vika, kun höpöttävät myös ilmastojuttuja ja kilpailevat vain mitä kiellettäisiin kovimmin. Olkaa vasuliinit rehellisempiä ja uskokaa jo että me ei haluta matuja syömään leipäämme ,emmekä pysty jäähdyttämään ilmaa.

Äänestä

Toinen munaus vihervassareilta on tämä järjetön ilmastonillitys.Yritetään tuhota vientiteollisuus järjettömillä päästörajoituksilla ala hassi ja tehtaat siirtyy maihin jotka ei välitä yhtään ilmastosta ja sitä kautta päästöistä.Niinkuin persut sanoo on ympäristöteko pitää teollisuus täällä missä päästöt on minimaalliset versus Kiina tai Intia.

Äänestä

Suomalainen+työläinen+on+hyväosainen+ja+rikas.+Maahanmuuttaja+on+vainottu+ja+köyhä.+Pitää+olla+sydäntä+auttaa+kotouttamalla+heidät.+Samalla+ei+pidä+unohtaa+kehitysavun+nostoa+0,7+%+tasolle.

Äänestä

Millä tavalla ps lupaa ajaa aloittajan elämään liittyviä asioita?

Nyt ei saa sitten sanoa mitään mamu-juttuja vaan puhutaan niistä muistakin asioista.

Halla-aho on puheidensa mukaan talouskonservatiivi ja sellainen henkilö ei tod aja ainakaan duunarin asiaa. Mutta jos olet suurituloinen niin sitten tilanne on eri.

Äänestä

Perussuomalaiset eivät ole äärioikeistoa vaan isänmaallinen työväenpuolue,joka on puolustanut tavallisia suomalaisia. He eroavat siinä vasuista ,että he tietävät maahanmuuton heikentävän suomalaisten työnsaanti mahdollisuuksia ja lisäävät turvattomuutta. Vasujen politiikalla suomi luisuu nimenomaan äärioikeiston käsiin ja perussuomalaiset on paras suoja myös äärivasemmiston väkivallan kasvulle. Perussuomalaiset ovatkin järjellisen hyvä vaihtoehto kotimaatamme rakastaville ihmisille. Heidän inhimillisyys köyhää ihmistä kohtaan on aitoa ja takapiruna ei ole kapinahengen lietsominen ,niinkuin vasuilla.

Äänestä
  • Yksinkertaisen ainoa mahdollisuus on järkkymätön usko omaan utopiaansa.

    Äänestä

Vasureiden kannatus on ..... aika pieni ....
Marginaalipuolue joka on jäänyt huutamaan kommunistista liturgiaa.

Mitenkä Andersson aikoo perustella jatkonsa vaalitappion jälkeen???
Minä heittäisin jo pellolle koloonsa kykkimään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


omaOnsyynne kirjoitti:

Vasemmisto omalla toiminnallaan nostaa Perussuomalaiset pääministeripuolueeksi.. Se tapahtuu joko näissä tai jo seuraavissa vaaleissa.
Maahanmuuttopolitiikkaa on muutettava kuten Ruotsikin on tehnyt tai se muuttuu demokratian kautta.
Vasemmisto oli ennen duunareitten edunvalvoja nyt kohderyhmät ovat muuttuneet maahanmuuttoon ja seksuaalivähemmistöihin.

Moni duunari joka ottaa roponsa työllä ja yrittää elättää perheensä pienellä palkalla ei katso hyvällä tätä hyysäystä mikä kohdistuu maahanmuuttajiin. Katsellaampa vaalituloksia nyt ja sitten tulevaisuudessa, sanokaa jos olen väärässä. Elikkä nostatte äärioikeiston valtaan Suomessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu