Ensin julistetaan evankeliumi koko maailmassa

ja sitten tulee loppu.

10

269

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Herättelevä

      Ensin aletaan / yhdytään elämään ja toimimaan Kristillisesti (vain kaikilta osin Raamatun UT mukainen ja perustuva) opetusten ja oheiden mukaisesti, ja sitten kun kun on alettu ja yhdyttä näin kaikille hyväksi "maailmalle valkeudeksi ja maalle suolaksi riittävällä tavalla / Kristuksen Jeesuksen kirkkaudeksi ja kunniaksi, Oikeasti Kristillisesti elämään ja toimimaan / vaikuttamaan, siiten siitä, sitä Jumalan valtakunta yhteydestä ja mahdollisuudesta kaikkeen maailmaan asti, kaikillle luoduille siitä hyvää sanomaa, kaikin mahdollisin tavoin viemään / kaiuttamaan. Että kaikkialla muulakin maailmassa alaisivat samoin Totuuden / Laillisen Oikeuden mukaisesti ja perustalla (Raamatun UT) mukaisesti elämään ja toimimaa / vaikuttamaan.

    • Juuetnäi

      Tää on kyllä hyvä, kuka sitten saarnaa omien savupatsaidensa evankeljumia.

      • Anonyymi

        Varmaankin ne, jotka niihin jää kitumaan?

        Vaihtoehtoja vain kaksi. ne, joko hyväksi tai pahaksi vaihtoehdot. Vain kaikilta osin Raamatun UT mukainen ja perustuva on sitä HYVÄKSI puolta. Kaikki muu ja muulla tavalla eläminen ja toimiminen sen vastaista!!

        (Herätykseksi) Jos keille sopii.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Varmaankin ne, jotka niihin jää kitumaan?

        Vaihtoehtoja vain kaksi. ne, joko hyväksi tai pahaksi vaihtoehdot. Vain kaikilta osin Raamatun UT mukainen ja perustuva on sitä HYVÄKSI puolta. Kaikki muu ja muulla tavalla eläminen ja toimiminen sen vastaista!!

        (Herätykseksi) Jos keille sopii.

        Eli teenkö syntiä kun olen töissä jumalattomien omistamassa yrityksessä? Ja työkaverini ovat jumalattomia?


    • Anonyymi

      Hyvä varoitus. Eli lopetetaan viimein se hemmetin evankeliumin julistus ennen kuin on liian myöhäistä ja sadistijumala toteuttaa uhkauksensa.

      • Anonyymi

        Niin, ihmiset vain saa osakseen sen mitä ovat itselleen ja toisilleen "tilanneet", = osakseen valheellisuuksillaan vääryyksillään ja pahuuksillaan, tuomiokseen, = kaikille hyväksi Jumalan Sanan (Raamatun UT) VASTAISUUKSILLAAN, ansainneet.

        Tieoksi, valistaen ja muistuttaen. (Herätykseksi)


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ja ennen kuin tulee LOPPU kannatta selvittää se peastukseksi mahdollisuus siihen oikeaan tilaansas ja maalliinsa, ettei käy kuin niillle Nooan aikaisille,niille jotka heräsivät ja kiinnostuivat siitä pelastukseksi vaihtoehtoa mahdollisuudesta Nooan arkista LIIAN myähään!!

      Täältä, http://www.suomenkristityt.foorumimme.com vähän alkua siihen suuntaan ettei kävisi samoin, = HUONOSTI!

    • Anonyymi

      Hyvä huomio. Ei oteta tuota riskiä ilonpilaajajumalan kanssa.
      Nyt loppuu se evankelioiminen!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      93
      1496
    2. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      92
      1295
    3. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      901
    4. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      95
      875
    5. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      67
      856
    6. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      164
      803
    7. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      85
      779
    8. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      729
    9. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      57
      707
    10. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      638
    Aihe