Sopiminen paras tapa toimia

nooohh

Mietin semmottista että ihan liikaa ei kannata uhota ja uskoa omaan yli vertaisuuteen. Virallinen kuivakka laamanni ja oikeussali olo suhteet saa paatuneemmankin kokeilijan veret seisahtumaan. Asiat kannattaa sopia ennen oikeuden käyntiä tai siinä tulee steppitreenit hyödyksi ja polvien skagauskaan ei ole se mukavin olo tila. Sopikaahan ihmiset kiistanne, oikeus ei ole kiva leikki kenttä.

2

99

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • romuunokuski

      Sopiminen parkkimaksulapuista yksityisen parkkifirman kanssa vai?
      Olen saanut kaksi sakkoa, konkursiin menneltä firmalta eteläsuomesta. En koskaan kunnalliselta, enkä kotipaikkakunnaltani. Nuo saadut sakot sain vuosina 2008 ja 2009. Eikä niistä ole tullut, kuin konkursin selvittäjän kautta pari kertaa perintäyritys. Perintäyhtiön kautta.
      Millä verukkeella nuo voisi oikeuteen viedä nyt tänään? Kun vanhenevat nykyisen lain kautta kummonkin syntymäpäivänään ja ilman oikeutta vanhenevat muutenkin tänä vuonna.


      Mitä uhoa????

      Jos joku pysäköi kunnalliseen väärin, eikä maksa. Saa lukon renkaaseen, mutta jos pitää huolen. Että osa on maksettu, ei lukkoa laiteta. Eli jos maksaa vanhenemisen aikaan, joka kolmannen ja osaa pitää kirjaa ajasta, ei saa lukkoa ja laittaa romunsa mihin haluaa.


      Mikä oikeus, mikä itku,mikä,velka ja mikä uho.

      Kysyy nimimerkki 2 parkkisakkonsa takana.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      124
      7764
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      41
      4461
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      43
      3998
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      409
      2067
    5. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      78
      1737
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      35
      1488
    7. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1487
    8. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      195
      1275
    9. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      12
      1148
    10. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      32
      1107
    Aihe