Sopiminen paras tapa toimia

nooohh

Mietin semmottista että ihan liikaa ei kannata uhota ja uskoa omaan yli vertaisuuteen. Virallinen kuivakka laamanni ja oikeussali olo suhteet saa paatuneemmankin kokeilijan veret seisahtumaan. Asiat kannattaa sopia ennen oikeuden käyntiä tai siinä tulee steppitreenit hyödyksi ja polvien skagauskaan ei ole se mukavin olo tila. Sopikaahan ihmiset kiistanne, oikeus ei ole kiva leikki kenttä.

2

105

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • romuunokuski

      Sopiminen parkkimaksulapuista yksityisen parkkifirman kanssa vai?
      Olen saanut kaksi sakkoa, konkursiin menneltä firmalta eteläsuomesta. En koskaan kunnalliselta, enkä kotipaikkakunnaltani. Nuo saadut sakot sain vuosina 2008 ja 2009. Eikä niistä ole tullut, kuin konkursin selvittäjän kautta pari kertaa perintäyritys. Perintäyhtiön kautta.
      Millä verukkeella nuo voisi oikeuteen viedä nyt tänään? Kun vanhenevat nykyisen lain kautta kummonkin syntymäpäivänään ja ilman oikeutta vanhenevat muutenkin tänä vuonna.


      Mitä uhoa????

      Jos joku pysäköi kunnalliseen väärin, eikä maksa. Saa lukon renkaaseen, mutta jos pitää huolen. Että osa on maksettu, ei lukkoa laiteta. Eli jos maksaa vanhenemisen aikaan, joka kolmannen ja osaa pitää kirjaa ajasta, ei saa lukkoa ja laittaa romunsa mihin haluaa.


      Mikä oikeus, mikä itku,mikä,velka ja mikä uho.

      Kysyy nimimerkki 2 parkkisakkonsa takana.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      18
      4721
    2. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      512
      2486
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      144
      2055
    4. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      18
      1999
    5. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      81
      1606
    6. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      18
      1536
    7. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      146
      1515
    8. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      108
      1057
    9. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      125
      863
    10. Olisitko maailmani?

      Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik
      Ikävä
      40
      849
    Aihe