Pörssiyhtiön tuotteistaja

Tuotteistusonkaikenajao

Ah, mikä ihana ala. Täysin tuotteistamaton, eihän ne tuolla julkisella sektorilla osaa. Mutta minä osaan, olenhan ammattimies. Olen jakanut hoitoalan palvelut eri palvelupaketteihin S, M, L ja XL.

Palvelupaketti S (ns. peruspalvelut)
- Pakettiin kuuluu ruoka kahdesti päivässä ja vaipanvaihto kerran päivässä
- Lisäksi vielä pesu kerran viikossa, upeaa
- Soveltuu erityisesti halvaus- ja muille petipotilaille
- Tämän peruspaketin saa yhteiskunnan palvelusetelillä

Seuraavista paketeissa on pieni muutaman satasen lisämaksu (Ilmaiseksi saat paljon, pienellä lisämaksulla vielä enemmän)

Palvelupaketti M
- Pakettiin kuuluu ed.lisäksi erillinen kahville kutsu ja pudonneen vanhuksen nosto sänkyyn
- Lisäksi 10 puhuttua sanaa vanhukselle joka ikinen päivä, erinomaista
- Soveltuu erityisesti muistisairaille

Palvelupaketti L
- Paketttiin kuuluu ed.lisäksi kynsien- ja tukan leikkaus
- Lisäksi 200 sanaa puhuttua tai luettua tekstiä päivässä
- Iltarukous yhtiön omasta rukouskirjasta (Yhtiö meidän, joka olet paikkakunnalla. Pyhitetty olkoon…)
- Todellista viihtyvyyttä tarjolla

Palvelupaketti XL
- Tähän ns. hemmottelupakettiin kuuluu ed.lisäksi tyynyn pöyhintä, pyyhkeen etsiminen, pudonneen peiton nosto ja television avaaminen/sulkeminen.
- Lisäksi 600 sanaa puhuttua tai luettua tekstiä päivässä, ystävälliseen sävyyn läheishoitajamme toimesta
- Ja todellinen ihanuus, yhteinen lauluhetki yhtiön omasta laulukirjasta (suosittuja ovat kappaleet: käymme yhdessä ain, käymme aina rinnakkain sekä virsistä Yhtiö ompi linnamme ja vahva turva aiiiiiiina)

Tässä kuussa sopimuksen tehneille vielä lisäbonuksena papin kutsuminen paikalle ilman lisämaksua.

Olin ennen töissä puhelinalalla pörssiyhtiöissä. Hyvinhän tämä upposi sielläkin. Kaikki ovat tyytyväisiä, saavat vapaasti valita kolmesta pörssiyhtiöstä ja useista eri palvelupaketeista.

Tulevaisuudessa perheen äidit keskustelevat kaupassa: Minäpä ostin meidän mummolle oikein hemmottelupaketin, kyllä nyt on mieli hyvä. Kelpaa siellä mummon olla hemmolteltavana. Sain vapaasti valita, no maksoihan se mutta eipä soimaa omatunto.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

        Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
        Pirkanmaa
        301
        7654
      2. Jos yhdistät nimikirjaimet

        Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
        Ikävä
        85
        5979
      3. Jos olisit täällä

        Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
        Ihastuminen
        167
        3538
      4. Kyllä se taitaa olla nyt näin

        Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
        Ikävä
        32
        1997
      5. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

        Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
        Maailman menoa
        192
        1875
      6. Odotan että sanot

        Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
        Ikävä
        19
        1698
      7. Paljon niitä puheita

        susta liikkuu. 🤮
        Tunteet
        36
        1579
      8. Olet kiva

        Olet kiva :)
        Ikävä
        44
        1484
      9. Miksi haluat alentaa muita?

        Luulin sinua niin erilaiseksi, poikkeavan hyväksi, olin väärässä.
        Ikävä
        22
        1431
      10. Heih! Vieläkö ehtii laittaa auringonkukat kasvamaan?

        Kerkeekö auringonkukat kukkimaan, kun upottaa auringonkukan siemenet kävelyreittien varrella multiin? Vai onko jo ihan
        Maailman menoa
        65
        1398
      Aihe