Tänään voi laiskotella

🤒 👓 👜 ihan rauhassa kun flunssa vaivaa. Aamulla oli niin kiire niistellä ja aivastella, etten meinannut päästä sängystä ylös. Tonnikala mexicana ja pasta pelastivat liialta ruoanlaitolta. Tälläisinä päivänä eniten kaipaa äntä, joka kysyisi huolestuneena vointia ja laittaisi kuumaa mustaherukkamehua. Sekä etsisi sopivia romanttisia leffoja katseltavaksi.

Nuhakohtaus you got mail leffasta:
https://youtu.be/pmNmFpJM3qQ

17

109

    Vastaukset 17

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • naurettavaHerranen

      Minä kun olin kipeänä niin oli onneksi juuri uusi avaruusohjain ja pelejä, niin sellaisia sitten parannellessa ja elokuvajuttuja.

    • samperisoikoon

      Hitto, kun tää liikkuminen sattuu. Mutta yritetään.

      • santerisoittaakohta

        "Santeri Soittakoon ja Paholainen Vieköön" .


      • lounas.ajatus

        Mulla sama välillä. Kun aikansa liikkuu niin turtuu eikä satu. Toinen konsti on vetää pari panadolia huiviin ennen liikkeelle lähtöä. Sitä nuo statiinit teettää.


    • knowhow

      Tässä tuskin viitataan Hyacinth:in sisareen Daisyyn ja Onslowiin :) he eivät varmasti tule paleltumistasi parantamaan, viittaus voisi sopia eräänlaiseen toiseeen ”Daisy”:n :D jota ei taida monestakaan kukkakaupasta saada...

      • knownot

        Ketä nämä nykyiset tyttökaverisi ovat, en tunne heitä?

        Yhden idean voisin heittää peleistäkin: katso vaikka juutuupista jotain peliäkin kuin elokuvaa esim: Leisure Suit Larry 6 playthru, kun on kipeänä.


      • PaavilaisenPiruMerta
        knownot kirjoitti:

        Ketä nämä nykyiset tyttökaverisi ovat, en tunne heitä?

        Yhden idean voisin heittää peleistäkin: katso vaikka juutuupista jotain peliäkin kuin elokuvaa esim: Leisure Suit Larry 6 playthru, kun on kipeänä.

        Paista sää shika-Anias ja For Mulaas jossaki muualla ku toisten grilleissä. ;)


        Mites lounas.ajatuksesta yht'äkkiä noin Aktiivinen tuliki?
        - Ai niin. Toisten papruilla ja postilaatikoilla. ;)


      • pelejäkuinelokuvia

        Tuollaiset jutut joita voi katsoa kuin elokuvia, seikkailupelejen kokonaan läpipelaamisjuttuja, hauskoja vaikka olisi itse pelannutkin kokonaan pelin sitten läpi ennenkin.


      • knownot kirjoitti:

        Ketä nämä nykyiset tyttökaverisi ovat, en tunne heitä?

        Yhden idean voisin heittää peleistäkin: katso vaikka juutuupista jotain peliäkin kuin elokuvaa esim: Leisure Suit Larry 6 playthru, kun on kipeänä.

        knowhow taitaa tarkoittaa Iines Ankkaa, jonka nimi hienommilla kielillä on Daisy Duck! Nyt ei jaksa katsella kuin yksinkertaisia ohjelmia. Ruudusta Napakymppiä ja äsken loppui telkusta Onnenpyörä.


      • PaavilaisenPiruMerta kirjoitti:

        Paista sää shika-Anias ja For Mulaas jossaki muualla ku toisten grilleissä. ;)


        Mites lounas.ajatuksesta yht'äkkiä noin Aktiivinen tuliki?
        - Ai niin. Toisten papruilla ja postilaatikoilla. ;)

        Ei noi kommentit ole minun kirjoittamiani.


      • PaavilaisenPiruMerta
        lounas.ajatus kirjoitti:

        Ei noi kommentit ole minun kirjoittamiani.

        No ei tietenkään ole. Niinhän siin lukeekin. Vai etkö sä vielkään ymmärrä lukemaaskaan?
        - Et näköjään. ;)


    • AhtiSuoAnneJaan

      Mikäs sulla siel ollessa, ku kyyläilet vaan toisten tablettien Galleriasta ne räkäset ohjelma.
      Tänää näköjään tiedossa Mikkelin PankkiFantti -draamaa.
      Tuhkaluukut auki ja hanaa! Perämutkasta löytyy kylä ne muutkin teko.ses. ;)

      • Juoruohjelmista katsoin Megan Marklen rahanahneet sukulaiset!


    • Puiston penkillä istuskelin välillä, mutta sen pitäisi olla ylempänä että näkisi pyöräilijöitä.

      • TorPedosKyläLuutineen

        Eikä Teuvokaan poimi enää kyytiin. Ja sekään ei ole enää mikään ihme. ;)


    • Hallooooohei

      Olet potenut flunssaa yli kaksi kuukautta sillä muistan sinun kirjoitelleen siitä samaan aikaan kun minä olin influenssassa. Kannattaisko mennä jo lääkäriin?


      ei oo normaalia olla kaksi kuukautta koko ajan flunssainen.


      Mulle jäi keuhkoihin jokin jälkitauti influenssasta jonka sairastin joskus helmikuulla. Yskä on jäänyt päälle ja minulla on astma joten kuulun riskiryhmään muutenkin influenssassa ja olisin ollu niitä joita rokotetaan ilmaiseksi influenssaa vastaan.. en rokotuttanut itseäni ja se riskeeraa minut näille keuhkojen alueen jälkitaudeille,


      itse olen tässä arponut että josko menisi yskä itsestään pois vai pitääkö sitä mennä lääkäriin.. vaiko joo vaiko ei vaiko ehkä tai odottelisko vielä

      • Täällä ihmisvilinässä taudit leviävät helposti. En kuitenkaan ole kahta kuukautta flunssaa sairastellut vaan välillä olen ollut terveempi. Nyt olis noroakin tarjolla, joten täytyy muistaa pestä käsiä hyvin. Se ei ole kiva tauti!

        Muille aina sanon, että kannataa käydä lääkärissä niin ei tarvitse itse ihmetellä tautejansa. Jos ei ole antibiooteilla hoidettava niin määrää ainakin hyvää yskänlääkettä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      75
      1220
    2. Olet nainen ollut vaikein rasti

      Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔
      Ikävä
      82
      1127
    3. Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta

      https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen
      Kuhmo
      24
      1085
    4. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      129
      955
    5. Elämäni biisi -paljastus: Tänä lauantaina 26.9. nämä julkkikset istahtavat sinisille sohville!

      Katsotko Elämäni biisiä? Elämäni biisi on monen suomalaisen suosikki. Vieraslista lauantaina 26.9. tarjoilee vieraita m
      Tv-sarjat
      6
      908
    6. Riittääkö mahkut

      Kaivattuusi 🤭.
      Ikävä
      60
      854
    7. Mihin Asiakirjat ovat voineet kunnasta kadota???

      LUE kuinka verorahoja haaskattiin Yle: Ähtärin pandalaskelmat salattiin ja hukattiin - Satakunnan Kansa https://share.
      Ähtäri
      73
      724
    8. Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen

      Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok
      Sinkut
      132
      682
    9. Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen

      Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast
      Ähtäri
      50
      652
    10. Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille

      Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.
      Ikävä
      80
      632
    11. Tilanteenne

      Onko tilanteenne tällä hetkellä hyvä?
      Ikävä
      48
      537
    12. Miten sinä voit?

      Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua
      Ikävä
      90
      530
    13. Kerro kolme hyvää asiaa

      Kaipaamastasi ihmisestä ja lisää perään onko kaivattusi n vai m 😍
      Ikävä
      25
      512
    14. Minulla on ikävä Sinua kulta, rakas

      Olisitpa lähelläni, tarvitsen sinua ❤️
      Ikävä
      36
      495
    15. Suomen 4. seksikkäin mies Miika Nousiaisen tilalle - Pitääkö olla huolissaan palaa tv:seen

      Suosittu keskusteluohjelma tekee paluun. Tällä kertaa panelistina ei jatka enää Miika Nousiainen, vaan hänen tilalleen t
      Suomalaiset julkkikset
      11
      490
    16. haluatko lopettaa

      ihan lopullisesti
      Ikävä
      109
      480
    17. Sul on ihmekuva W appissa!

      🤣
      Ikävä
      43
      467
    18. voi luoja kun uskaltaisin

      laittaa viestiä sinulle...
      Ikävä
      19
      446
    19. Moottoripyöräonnettomuus

      Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää
      Alajärvi
      40
      438
    20. Uusi ruokapaikka

      Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä
      Haapavesi
      12
      398
    Aihe