Lapuan pesisjoukkueen kultatähti oli vuosina 1992-93 Riikka Nieminen. Nyt nimellä Sallinen hän
voittanut jääkiekossa ainakin MM-hopeaa. Huomenna USA, onnittelemme!
voittanut jääkiekossa ainakin MM-hopeaa. Huomenna USA, onnittelemme!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Hyvä, hyvä, monta peliä näin ja oli hyvä nuorten kouluttaja. Miksi häntä ei koskaan ole kutsuttu Lapualle. Avausheitto pesiskentällä.
Voi sitä kultaakin vielä tulla. Lapualla pelaa tytöt jääkiekkoa, niitäkin kiinnostaisi varmaan Riikka nähdä, kaupunki asialle. Ja Virkiä.
Pidetääs nyt se jääkiekko ja pesis eri asiana. Pitääkö tää MM jääkiekkokin vetää Virkiän piikkiin,
Miten niin eri asioina, hyvin moni menestynyt urheilija on harrastanut monia lajeja. Siihen jopa kannustetaan. Jääkiekko on Virkiän laji - ei mitään kummallista.
Olipa jännä peli, jatkoajan lopulla Suomi teki maalin. mutta se hylättiin väärin perustein. Näin USA kultaa. Taistelupeli, ja Riikka oli kantava voima.
No mitä sitte
Minkähän takia täälä lapuan palstalla tuan hehkuttaa tuata yhtä lainapelaajaa en ymmärrä olisko sukulaanen
Eikö tuan aloottajan lääkitys toimikkaan kannattaas vaihtaa apteekkia