Väyrysen ja Janitskinin läpimeno estettiin

2346rtedfgwert

Eilisissä eduskuntavaaleissa katosi kahden 7 tähden liikkeen ääniharavan äänet, kun Paavo Väyrysen ja Ilja Janitskinin reilun yli 20 000 ääntä katosivat kokonaan.

Googlella oli vielä muutama päivä sitten oma galluppinsa netissä, joka näytti että Väyrysen 7 tähden liikkeellä olisi hyvät mahdollisuudet näissä eduskuntavaaleissa.

Mutta äänet kadotettiin, koska Väyrysen 7 tähden liike on liian Nato-vastainen ja muodostaa näiden eräiden vieraan vallan tahojen mukaan liian suuren poliittisen uhkan Suomen eduskunalle.

Tämän vuoksi Väyrysen 7 tähden liikettä kohdeltiin näiden vaalien alla Suomen valtamediassa kuin ilmaa... Eli aivan kuin koko tähtiliikettä ei olisi olemassakaan.

Paavon väitettiin nyt saaneen vain 1235 ääntä ja Ilja Janitskinin vain 384 ääntä.


Kun jos tässä korostaa sitä, että kuinka MV-lehdellä on ollut parhaimpina aikoina yli puolen miljoonan kävijät päivässä ja siihen kun vielä lisää tuon Suomen valtamedian Janitskiniin kohdistaman vuosien mustamaalauskampanjan, niin he tekivät jo tämän Janitskinin vaalityön.

Väyrynen kun sai viime vuoden presidentinvaaleissa vielä yli 185 000 ääntä. Niin on suorastaan uskomatonta, että miten röyhkeään vaalivilppiin nämä eräät äänenlaskua manipuloivat tahot sortuivat tämän 7 tähden liikkeen osalta.

Tämä vaalirikos tulisi nyt tutkia välittömästi.

Väyrynen bloggasi muutama päivä sitten siitä jos Suomi olisi oikeusvaltio, niin sille pitäisi antaa mahdollisuus saattaa tuomiolaitoksen tutkittavaksi näiden eduskuntavaalien lainmukaisuus ja vaatia niiden tulosten mitätöimistä.

Koska vaalilaki tarjoaa mahdollisuuden moittia vaalitulosta vain vaalipiirikohtaisesti. Koko vaalituloksen lainmukaisuutta ei voida saattaa tuomioistuinlaitoksen käsiteltäväksi.

Ilja Janitskinin Facebook-profiilin poisto ajoitettiin sopivasti tähän

Tähtiliikkeen ehdokkaan Ilja Janitskinin henkilökohtainen Facebook-profiili katosi bittiavaruuteen vain muutama päivä sitten. Tämä oli selvästi ajoitettu tämän vaalivilpin kanssa, ettei hän voisi siihen ottaa enää kantaa omalla Facebook seinällään.

Mutta jotkut harvat myös tietävät sen, että Iljalla on myös profiili VK.com sosiaalisessa mediassa.

Tässähän ei toki tarvitse olla mikään ennustaja, että miten tulee käymään seuraavassa kuussa järjestettävissä eurovaaleissa, koska 7 Tähden liikkeen vaaliharavien äänet tullaan polttamaan uudestaan ja tätä tekee ainoastaan vieraan vallan (USA, Viro) tahot, jotka pyrkivät vaikuttamaan Suomen vaaleihin.

Mutta sen sijaan jos Väyrynen ja Janitskin oltaisiin päästetty läpi eduskuntaan, niin aivan varmasti nämä muutamat tahot Suomessa olisivat alkaneet itkemään, että nyt on Venäjä kohdistanut Suomeen laitonta vaalivaikuttamista.

Väyrynen totesi jo aiemmin, että kuinka Viro on kohdistanut näiden vaalien aikana Suomeen vaalivaikuttamista ja pyrkinyt edistämään Suomen mahdollista Nato-jäsenyyttä.

7 tähden liikkeen ääniä hävitettiin myös muistakin vaalipiireistä

Mutta Väyrysen 7 tähden liikkeeltä hävitettiin myös ääniä muistakin vaalipiireistä.

Eräs kommentoi juuri Facebookissa, kuinka oli äänestänyt yhtä ehdokasta omassa vaalipiirissään Kuusankoskella ja huomasi tuloslaskennassa, ettei kyseiselle ehdokkaalle kirjattu yhtään ääniä.

Näin käy vain silloin kun Yhdysvaltain tiedustelupalvelu CIA:lle annetaan valta sekaantua vieraan valtion vaaleihin.

Vaalivilppi kohdistettiin näissä vaaleissa NATO-vastaisiin ehdokkaisiin, joilla oli vielä liian voimakkaat mielipiteet Suomen eroamiseksi EU:sta.

Väyrysen 7 tähden liike nähtiin tämän vuoksi niin suureksi poliittiseksi uhkaksi, että kyseiselle porukalle kerätyt äänet täytyi tuhota keinolla millä hyvänsä.


Lähde: http://nwohavaintoja.blogspot.com/2019/04/7-tahden-liikkeen-kahdelta.html

2

95

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hyvämieli

      Onneksi ei kyseinen "paska" menestynyt.

    • MistäNäitäTulee

      Olisi taas psykiatrille hommia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tyttäreni kuoli lihavuusleikkaukseen.

      Miettikää kuiten 2 kertaa, ennenkuin menette lihavuusleikkaukseen.
      Terveys
      307
      6952
    2. Viiimeinen viesti

      Sinulle neiti ristiriita vai mikä nimesi sitten ikinä onkaan. Mulle alkaa riittää tää sekoilu. Oot leikkiny mun tunteill
      Suhteet
      65
      2079
    3. Mikä olisi sinun ja kaivattusi

      Tarinan kertovan elokuvan nimi?
      Ikävä
      175
      1807
    4. epäonnen perjantain rikos yritys

      onpa epäselvä kuva, tuolla laadullako keskustaa tarkkaillaan lego hahmotkin selvempiä
      Kajaani
      15
      1307
    5. Onko kaivattusi täysin vietävissä ja

      vedätettävissä?
      Ikävä
      112
      1257
    6. Suomessa ei ole järkeä tarjota terveyspalveluita joka kolkassa

      - Suomen väestötiheys 1.1.2022 oli 18,3 asukasta maaneliökilometriä kohden. - Uudenmaan maakunnassa asuu keskimäärin 18
      Maailman menoa
      169
      1190
    7. Yllätyspaukku! Vappu Pimiä rikkoi vaikean rajapyykin yllättävässä bisneksessä: "Nyt hymyilyttää...!"

      Wau, onnea, Vappu Pimiä, upea suoritus! PS. Pimiä tänään televisiossa, ohjelmatietojen mukaan hän on Puoli seiskassa vie
      Suomalaiset julkkikset
      7
      1166
    8. RÖTÖSHERRAT KIIKKIIN PUOLANGALLA.

      Puolankalaisilla tehtävä ryhmäkanne itsensä yleintäneistä rötöstelijöista, sekä maksattaa kunnan maksama tyhmän koplan j
      Puolanka
      54
      1086
    9. Kirjoitin sinulle koska

      tunnen sinua kohtaan niin paljon. Sydäntäni särkee, kun kätken ihastumisen, kaipauksen, sinua kohtaan tuntemani lämmön j
      Ikävä
      41
      1041
    10. Martina pääsee upeisiin häihin

      Miltäs se tuntuu kateellisista. Anni Uusivirta on Martinan kavereita.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      288
      982
    Aihe