Johtajuusvaje syveni Suomessa

Suomessa ei ole Sipilän lisäksi ensimmäistäkään luontaista johtajaa.
Hänen siirryttyään syrjään on johtajuusvaje huutava.
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kyllä hän v. 2015 valehteli hyvin luonnollisesti, ellei peräti luontaisesti. Menestyksekäs valehtelu vaatii luonnollista kykyä, taipumusta.

Äänestä

Varsinainen johtaja, joka rommauttaa ylimielisyyttään puolueensa kannatuksen.

Äänestä
  • Minä ymmärrän MkvaAU johtamisesta kyllä jonkin verran, mutta ehkä vähemmän kuin Sinä.
    Sinä vain et ole osaamistasi sanallakaan tuonut esille.

    Äänestä

- se sipilä ei mikään johtaja ollu,
enemmänkin se oli rippikouluun hoopo isonen, joka pyrki tekemään ja rukoilemaan...
ilman suurempaa ideaa......

Äänestä

Kyllä johtajuusvaje on todellakin koko ajan syvenemässä. Siitä on monia käveleviä esimerkkejä uudessa eduskunnassa.
Liike Nyt:n Harkimo on myös hyvin määrätietoinen ja tosiasioihin pohjaava johtaja, tällä hetkellä jopa Sipilää parempi.

Äänestä
  • Lista olisi ministerien osalta seuraava jos kyvykkäimpiä valittaisiin:
    Pääministeri Harkimo, Valtiovarainministeri Sipilä, Ulkoministeri Väyrynen, Opetusministeri Essayah jne
    On suuri tappio Suomelle jos hallitukseen menee mitä sattuu porukkaa, kuten ruudussa näkynyt Häkkänen esimerkiksi.

    Äänestä

Puutarhaletku persiiseen ja hanasta paineet täysille, siinä on vähän "luontaista" Juha-Lestalle.

Äänestä

Politiikassa ei onnitu yritys- ja sotilasjohtajan tavoin käskyttämällä ylhäältä alaspäin. Diktaattori- ja sotilajunttamaissa tehdään sillä lailla, koska ei ole oppositiota, joka pitää olla demokratian maissa.

Äänestä
  • Kerro tämä Putki-Paavo Lipposelle CCCP.

    Äänestä

Minusta avaajan täytyy nyt uhrautua ja asettua kepun puheenjohtajaehdokkaaksi.
Vuosien saatossa olemme saaneet lukea teidän älyllisiä kirjoituksia ja teille on tullut eläväksi sanontoja, nk. meidän ulkoministeri Soinin letkautukset.
Teidän tunnetuin sanontanne lienee;
Mkva ja HO HOO , HO HOO !
Niistä paistaa äly !

Äänestä

Kyllä keskustalla on hyviä miehiä puheenjohtajan paikalle, jopa pari hyvää naistakin.
Itse ehdottaisin kumminkin Antti Kaikkosta, puheenjohtajan paikalle on osaava mies.

Äänestä
  • Antti Kaikkosella onkin jo tuomio kärsitty ja myös Antti Rinteellä. Vasemmisto kohden keskusta ja agraarikommunismi voittoon!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Isänmaallinen_SOTILAS kirjoitti:

Suomessa ei ole Sipilän lisäksi ensimmäistäkään luontaista johtajaa.
Hänen siirryttyään syrjään on johtajuusvaje huutava.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu