SDP vaalivoitto näkyy jo

4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Juuri tulleen tiedon mukaan Posti aloittaa YT neuvottelut ensi tiistaina, heti pääsiäisen jälkeen.

Äänestä

Elä populisti innostu liikaa, vielä pitkään näkyy Sipilän kädenjälki näissä eläkä unohda, että Sipilän hallitus kerkesi tekemään päätöksen myös Fossiilisten polttoaineiden verokorotuksista, jotka uusi hallitus joutuu ensitöikseen hyväksymään!! Tämä tulee nyt sitten pyörimään Demareiden verokorotuksina seuraavat 4-vuotta, joka ei pidä paikkaansa, muistakaa se.

Äänestä

SDP voiton takia alkaa uskomaton YT-lappujen tulva ja Suomi ajautuu täydelliseen lamaan tai se ei edes riitä.

Äänestä

Toimintaympäristön, elikkä toisinsanoen politiikan muuttumisen iljettäväksi, jonka seurauksena varmaan SDP ja punaviherRÄKÄRYYSTÄJÄT järjestävät kohta taas lakkoja joka kevät, jolloinka työpaikat lähtevät suomesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SaatteNähdä kirjoitti:

ja lisää on tulossa jatkuvasti.

https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000006072643.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu