Mainiota seurata Rinteen puheita kun levy jää aina päälle. Ensin toisteli vuoden päivät "mun mielestä", " ja mun mielestä", seuraava hokema vaalitenteissä "Petteri kuule, petteri hei, mutta petteri", nyt vaalibaarissa "kuka voitti, me, eiks niin - hyvä", "kiitos kaikille, eiks niin, hyvä", "nyt ollaan suurin ja kaunein eiks niin, voitettiin, hyvä"....huh. Ihan naurettava ukko, vaihtakaa ihmeessä ensinhaluankiittää-Juttaan! Muistatteks?
Rinne sekoo hillotolpalla!
hahuli
9<50
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Hunajaa nallekarhulle, joo. Aikoinaan mollattiin Soinia vaan, mites nyt käy?
No olise nyt oppinut uuden levyn meillä on erilainen arvopohja eiks niin. Että silleen.
On "äärettömän tärkeää" toistelivat kaikki vaalitenteissä, särähti jo korvaan.
n se sekoa sanoissaan kokoajan olipa puhe mistä tahansa. Montakohan ottoa ja uusintaa piti tehdä tuohon vaalivideoon, että sai sanottua " Meillä taitaa olla sama matka " ? Että silleen.
A.rinne "täytyy myös muistaa" ja arvopohjaa hokemalla voittoon,mutta saattaapi olla meleko kinkkiset neuvottelut hallituksen kasaamiseksi.Nyt ei ana voi räksyttää vaan joutuu oikeisiin röihin jossa pitää saada jotain aikaankin arvopohjansa kanssa.
Ja tekee petteripunakuonosta oman bobo-karhunsa.
No tuskin Antista on tansahtelijaksi, kun samanlaisia vaappujia ovat tuo Martin kanssa nuo SDP :n ukko rähjät. Että silleen.
Seuraava siivoaa rinteen jätökset
Jutta tilalle!