Mikä kiire Antilla oli

Marin olisi hoitanut vaalit meni muutama paikka pressuille.
1355
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Mari hoiti ääniä persuille. Mamutuskiimalla ja autokiellolla..

1Äänestä
  • Antti kelpaa demareille ja näyttää tietävän kaikki asiat.

    Äänestä

Antin paikka on eläkkeellä. Parempi sekin, kuin jos olisi työmies, niin kuntouttavaan 9e/pv.

Äänestä

Sexy Sanna paras SDP.

Äänestä
  • Älä unohda Li:tä.
    Jos valita saa, Liin otatisin, takapano luonnistaisi kanssaan hyvin, näkee jalkojen mallista.

    Äänestä

SDP:n kannatus laski vaalien loppusuoralla ja voitto supistui minimaalisen pieneksi mm puheenjohtajansa persoonan, ristiriitaisten lipsautusten ja vakavien terveysongelmien vuoksi.

1Äänestä

Nyt+pitäisi+olla+Rinteellä+johtopäätösten+aika.+Rinteen+surkea+henkilökohtainen+äänisaalis+kertoo+mikä+tai+kuka+sulatti+SDP:n+kannatuksen+pitkälti+yli+20%+tasolta.+No+jos+ukko+kompastelee+samaan+tahtiin+pääministerinäkin,+saa+SDP+seuraavissa+vaaleissa+vielä+näiden+vaalien+kepuakin+kurjemman+äänisaaliin.+Demareilla+ei+tosiaan+mene+nyt+kovin+lujaa,+vaikka+pienistä+suurin+nyt+onkin.+Demarit+ovat+aiemmin+jo+naispomoa+kokeilleet,+mutta+tosiaan+tuo+Sanna+Marin+vaikuttaa+sellaiselta+tapaukselta,+joka+saattaisi+saada+pelastettua+SDP:n+uskottavaksi+puolueeksi.+Terveisin+näissä+vaaleissa+kokoomusta+äänestänyt+"valkokaulusduunari"

Äänestä
  • Marin on umpitollo, tai no ihan normifiksu nuori nainen -poliitikkojen lustalla.

    Toimii siis ihan ok, kunhan ei laiteta selkä seinää vasten esim toimittajien taholta.

    Äänestä

  • Nyt ammut räkäpäillä...
    Mitenköhän kävi Rinteelle kun tiukoissa väittelyissä piti edustaa demareita ja tehdä demareiden linja selväksi äänestäjille?
    Rinne kevensi tunnelmaa päästämällä sammakoita suustaan. Tosi vakuuttavaa työtä "selkä seinää vasten".

    Äänestä

  • RinneTheSyöksylaskija kirjoitti:

    Nyt ammut räkäpäillä...
    Mitenköhän kävi Rinteelle kun tiukoissa väittelyissä piti edustaa demareita ja tehdä demareiden linja selväksi äänestäjille?
    Rinne kevensi tunnelmaa päästämällä sammakoita suustaan. Tosi vakuuttavaa työtä "selkä seinää vasten".

    Potilas saa rukkaset Kokomustalta, ellei luovu kaikista vaalilupauksistaan. Ja ehkä joutuu vielä lupaamaan lisää työttömien kyykytystä. Säälittää Marinin ja Lindtmanin puolesta, mitä joutuvat katsomaan vierestä.

    Äänestä

  • RinneTheSyöksylaskija kirjoitti:

    Nyt ammut räkäpäillä...
    Mitenköhän kävi Rinteelle kun tiukoissa väittelyissä piti edustaa demareita ja tehdä demareiden linja selväksi äänestäjille?
    Rinne kevensi tunnelmaa päästämällä sammakoita suustaan. Tosi vakuuttavaa työtä "selkä seinää vasten".

    "Mitenköhän kävi Rinteelle kun tiukoissa väittelyissä piti edustaa demareita ja tehdä demareiden linja selväksi äänestäjille? "

    Ei tarvitse Marin edes väittelyä ilman ettei tulisi ihmettelyä siitä kuuluisasta ruskeasta viivasta
    :-)


    https://www.suomenuutiset.fi/sdpn-kannat-turvapaikanhakijoista-yhta-tuuliviiria-sanna-marinin-outo-kommentti-tallentui-videolle/

    Äänestä

  • Mitä siitä on pääteltävissä jos Räkäpää, eli persu on sitä mieltä, että Sanna Marin olisi huono valinta demareiden johtoon?

    Äänestä

Persurasismin rehottaminen saanut mukavasti kierroksia vaalimenestyksen seurauksena...toivottavasti sossut saavat vielä jotakuinkin normaalin hallituksen kasaan

Persujen hallituskyvyt tuli nähtyä kerrasta...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Hätähousut kirjoitti:

Marin olisi hoitanut vaalit meni muutama paikka pressuille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu