välittömästi, jos se hylkää perussuomalaisten tarjoukset siltä istumalta. Halla-aho tarjoutui tulemaan vastaan maahanmuuttoasioissa, ja nostamaan jopa pakolaiskiintiöitä.
Rinteen päässä on jotain pahasti vialla, jos se siitä huolimatta hylkää PS:n !!
Rinteen päässä on jotain pahasti vialla, jos se siitä huolimatta hylkää PS:n !!
Vastaukset 33
Vanhimmat
Halla-Ahon ei pitäis luvata mitä vain ,Eikö Rinne luvannut kaikki töihin ensimmäisestä päivästä ,vai oliko ne luvattomat maahanmuuttaja jotkavain töihin heti ja niitä oli vissiin 10 OOO ??? Tommoseen mieheen ei pidä luottaa !
SDP:n joukoissa jotain äärivaarallista
http://anteryaa.puheenvuoro.uusisuomi.fi/274509-jotain-epailyttavaa-sdpn-hussein-al-taeessa
Rinteen+mielestä+0,2%+ero+toiseksi+tulleseen+pershuihin+on+tooosiii+paljon+!++Jos+kakkosena+olis+ollu+Kokoomus,+Rinne++olisi+jo+taipunut+kokkareiden+vaatimuksiin+ja+sanonut+että+tervetuloa+hallitukseen.+
A.Rinne+on+pahimman+luokan+rasisti+!!
Terroristien puolustaja se on.
Päinvastoin, ei SDP:n kannattajat mihinkään siitä kaikkoa vaan lisääntyy
Rinne ja SDP on kuin tuliterä auto. Puolet arvosta/kannatuksesta häipyy saman tien.
Onpa tää nyt mallillaan, 22 lisäpaikkaa saanut puolue sivuutetaan hallituksesta?
Jokapaikassa toitotetaan YHTÄ lisäpaikkaa
Ei tarvits sivuttaa koska:
Kas tässä pyörii takki ja tuolla konttaa Jussi.
Sdp sai eduskuntavaaleissa 6813 ääntä enemmän kuin toiseksi tullut perussuomalaiset. Rinteen mukaan Sdp on selkeästi vaalien voittaja, eikä tingi siitä pätkääkään.
– Annettujen äänien lukumäärä kertoo, kuka on voittaja. Paikoissakin tulee kuusi lisää.
Rinne toi erikseen esiin, että Sdp, vihreät ja vasemmistoliitto saivat eduskuntavaaleissa yhteensä 15 lisäpaikkaa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000006073080.html
Joka ei o yhtään mitä verrattuna perussuomalaisiin!
Perussuomalaiset menetti sinisiin 20 kansanedustajaa.
Näissä vaaleissa otettiin takas ne 20 menetettyä paikkaa, ja saatiin vielä yks lisää!
Perussuomalaisten tulos on siis 20 1
Demareitten tulos: 6
Kenen pitäis muodostaa hallitus?
Jep ja yli 4000 ääntä lähtee jos supo tutkii tämän tapauksen
http://anteryaa.puheenvuoro.uusisuomi.fi/274509-jotain-epailyttavaa-sdpn-hussein-al-taeessa
"Rinteen päässä on jotain pahasti vialla"
Kaikkien demareiden päässä on ollut jotain pahasti vialla jo vuodesta 1918.
Muistattekos, kuinka Otto-Ville pakeni Venäjälle kun vallankumous Suomessa meni mönkään ja kuinka Tawja -tyttönen juhli Putinin kanssa ideologista isäänsä ja Voiton päivää Venäjällä 2005 ja kuinka Urpilainen lypsi Suomen valtiolta miljardeja Kreikan tukipaketteihin samaan aikaan kun eläkkeiden indeksitarkistukset jäädytettiin...
Jos mikä asia on jo historiallinen fakta, se on, että SDP ei toimi suomalaisten parhaaksi.
Ei todellakaan, kuten tämä al-Taee
Martti Ahtisaaren CMI "Crisis Management Initiative" järjestön ns. "perillinen" ja Ahtisaaren oppipoika Hussein al-Taee nousi nyt vaaleissa SDP:n kansanedustajaksi Uudenmaan vaalipiiristä. Hän on saavuttanut uskomattoman hyväksynnän ja saa päivittäin kehuja toiminnastaan sosiaalisessa mediassa. Myös perinteinen valtamedia näyttää tykästyneen nousevaan politiikan superstaraan.
http://anteryaa.puheenvuoro.uusisuomi.fi/274509-jotain-epailyttavaa-sdpn-hussein-al-taeessa
Kyllä näin käy. Antti Rinteellä ja SDP:llä on edessä sama tie kuin Sipilällä ja Keskustalla jos äänestäjien enemmistön ääniä ei huomioida, Näin myös Kokoomuksen Orpolla.
Perussuomalaiset äänestetään tulevaisuudessa suurimmaksi puolueeksi tässä maassa. Perussuomalaisten äänestäjiä ei aliarvioida. Jos he jättäytyy itse pois hallituksesta on tilanne toinen. Halla-aho on omimmillaan juuri sisäministerinä, hänellä on näistä eniten kokemusta maahan muutosta.
Emme tee mitään puolueilla ja niiden johtajilla jotka ei oman maan kansalaisiaan kuuntele.
PS olisi voittanut vaalit selvästi jos puolueensa pettäneet siniset ei oisi vieneet turhaan 30 000 ääntä.
Jep! :/
Yks lisäsyy sille et on ihan oikein et yksikään noista smurffeista ei päässyt läpi.
Jos kokoomus on hallituksessa niin 4 vuoden päästä sdp tippuu murskaluvuin....kaikki mihin kokoomus koskee ,tuhoutuu kuten suomikin joka päivä.
Rinne ei ole puhunut mitään aktiivimallista.. Persut halusi vaaliohjelmassa poistaa aktiivimallin, mutta demarit ei ole puhunut aktiivimallista mitään vaalien voiton jälkeen. Taitaa Rinne olla vielä suurempi kusettaja, kuin Pöpilä !
Kokoomushan vei viime kaudella keskustaa ja Sipilää, vaikka oli pääministeri, ihan miten tahtoi ja hallituksen toimet (leikkaukset) kohdistuivat pääosassa keskustan väkeen niin kuin nyt vaalituloksesta nähdään!
Eli, jos Antti nyt valitsee "väkisin" kokoomuksen Persujen sijaan niin saa kyllä varautua siihen että SDP:n tavoitteilla pyyhitään lattiaa ja kokoomus määrää tahdin, eli Antti tekee kyllä poliittista itsemurhaa valitsemalla kokoomuksen hallitukseen.
Eräs mamupoliitikko SDP.n sisällä voi tuhota rinteen ja demareiden kannatuksen, kuten berner, ja kokoomus tuhosi Rinteen. Se jää tosin nähtäväksi, mutta luuulen että Rinnettä viedään kuin pässiä narussa..
..Korjaan: berner, ja kokoomus tuhosi Sipilän...
Rinteen bussi jäi kiikkumaan jyrkänteen laidalle
Kyllä näillä puheilla SDP:n romahdus on selviö
https://www.youtube.com/watch?v=z0Ye606f3fk
SDP on vaalivoittaja joten lopettakaa katkera nillityksenne persuporvarit.
kuuntele itse ja tajua
https://www.youtube.com/watch?v=z0Ye606f3fk
Hauska video
Sipilän hallituksen prakaavaa lenkkiä Rinne viimeiseksi ottaa harmikseen.
Eikö hallitusneuvotteluissa pitäisi kunnioittaa vaalitulosta? Persut ovat manipuloitujenkin vaalien tasaveroinen puolue demareitten kanssa. Epäilyttää, että persuilta sensuroitiin ääniä vain estääkseen näiden johtamat hallitusneuvottelut. Andersson määkii vaalituloksen kunnioittamista ja haluaa vassarit hallitukseen, mutta kyllä persujen ja Halla-ahon äänikuninkuus on selvää kauraa. Eikä demokratia toimikaan kuin näiden "suvaitsevaisten" omissa perslävissä?
Vaalien+tulos:+SDP+40+paikkaa+eduskuntaan+ja+vasemmistoliitto+16+paikkaa+eduskuntaan.+Yhteensä+vasemmiston+kannatus+on+56+paikkaa+200+++paikasta,+joten+kannatuksen+ja+vaalituloksen+perusteella+vasemmiston+ei+missään+nimessä+pitäisi+päästä+hallitukseen.+Vaikka+mukaan+laskettaisiin+vihreiden+paikkaluku+20+edustajaa,+silloinkin+vasemmiston+ja+vihreiden+kokonaiskannatus+jää+76+eduskuntapaikkaan.+Vihreät+ovat+kuitenkin+ilmoittaneet+selvin+sanoin+puheenjohtajansa+Pekka+Haaviston+suulla,+etteivät+vihreät+edusta+vasemmistoa,+joten+vasemmiston+ei+pitäisi+28+%+eduskuntapaikkamäärällä+päästä+missään+nimessä+muodostamaan+hallitusta.
Milloin tulee seuraava galluppi?
Hallitusneuvotteluissa yritetään etsiä riittävää kompromissia eriävistä näkemyksistä. Halla-aho tuskaili sen kanssa, että toisaalta hänen mukaansa Perussuomalaisten äänestäjät haluavat puolueen hallitukseen, mutta mistään ei saisi tinkiä. Jos nyt haluatte kaikkein kovimmin hallitukseen, niin kertokaa sille mestarillenne, että joustaa menemään vain niin paljon kuin tarvitsee. Sillähän se parhaiten hoituu.
SDP:n kannatus laskee nopeammin kuin uuden auton arvo.
Eurovaaleissa demareille mega tappio