Kempeleen pappilarakennus palaa.

Mikä sytytti??.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Varmaan ukkonen?

Äänestä

Se oli Pampeleen Keppi joka sen tuikkasi tuleen :)

Äänestä

Sama vitsaus kuin Notre Damessa?!? Se on aina tekninen vika, tai onnettomuus.hyvä poliisi, kyllä kandee luottaa... vitsi.

Äänestä

Taisivat paikalliset kuulla että itse pahan pappi eli pohjolan imaami sipilä on muuttamassa kotiseudulle ja etsii sopivaa taloa itselleen ja kutsuvierailleen. Kempelehän on tunnetusti suomen mekka. Viimeksi kun imaami S laukaisi globaalin kutsuhuudon, alkoi kymmeniä tuhansia itämaantietäjiä pyhiinvaelluksensa suomeen, euron kuvat silmissään ja vapaan sakkopiparin maku suissaan. Näin ollen saattaa olla mahdollista ehkä, jotta Kempeleen aktiiviset ja huolestuneet kuntalaiset ovat päättäneet eliminoida joutilaat tönöt kirkonkylältä, ettei niihin pesiydy arabikansaa kiihoittavia suomalaissaarnaajia, ja ettei niissä tulla harjoittamaan ählyasiakkaisiin perustuvan elintasoturismin majoitustoimintaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tultataas kirjoitti:

Mikä sytytti??.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu