Tähtiliikkeeltä hävitettiin systemaattisesti ääniä ympäri Suomen!
Kuusankoskellakin eräs kertoi äänestäneensä erästäs Tähtiliikkeen ehdokasta, mutta tämä ehdokas ei lopulta saanut Kuusankoskelta ainuttakaan ääntä. MITEN TÄMÄ VOI OLLA MAHDOLLISTA??!!!!!
LÄNSIMAISESSA YHTEISKUNNASSA????
Väyrynen olisi mennen tullen päihittänyt Jussi Halla-ahonkin äänissä. Väyryselle annettiin takuuvarmasti näissä vaaleissa 35 000 ääntä ja näin Väyrynen olisi ollut ehdoton äänikuningas!
Jos ääniä ei olisi hävitetty, Tähtiliike olisi ollut heittämällä pääministeripuolue ja Väyrynen luonnollisesti tuleva pääministeri. Niin monet ihmiset ympäri Uuttamaata äänesti nimenomaan Paavo Väyrystä. Onhan hän sentään ylivoimaisesti kokenein ja menestynein poliitikko Suomen historiassa. Hänen ansiotaan ovat myös Keskusta-puolueen huippukaudet.
Kun Väyrynen viekkaudella ja vääryydellä sysättiin Keskustan johtopaikoista kylmänviileästi sivuun, hän lopulta päätti perustaa oman puolueen. Siitäkin hänet tuupattiin ulos. Tämä on taatusti jonkin ulkopuolisen tahon masinoima kampanja, että Väyrynen halutaan keinoin millä hyvänsä saada eduskunnasta pois, koska hänellä on liikaa tietoa ja hän on UHKA nykyiselle valtaeliitille Suomessa ja Maailmalla.
Väykky periksiantamattomana ei luovuttanut, vaan perusti jälleen kerran uuden puolueen ja pääsi sillä vielä vaaleihin mukaan. Mutta mitä vielä???!!!! Sitten aletaan törkeällä tavalla hävittää ääniä!
JOS KAIKKI MENIS NIIN, KUIN PITÄISI, VÄYRYNEN OLISI OLLUT PÄÄMINISTERINÄ KESKUSTAN LISTOILLA NÄIHIN PÄIVIIN SAAKKA JA KESKUSTAN ARVOT POHJAUTUISIVAT AITOON ALKIOLAISIUUTEEN JA ISÄNMAALLISIIN ARVOIHIN. SUOMI OLISI AIDOSTI NATIONALISTINEN EU:N ULKOPUOLELLA OLEVA HYVINVOIVA MAA, JOLLA OLISI OMA VALUUTTA!
Väyrynen olisi oikeesti ollut koko suomen Äänikuningas!
Anonyymi
1
114
Vastaukset
- Anonyymi
Ihan käsittämätöntä, jos noin törkeesti on toimittu!
Olin kieltämättä ihan äimän käkenä, että noinko vähän Väyrynen sai ääniä. Hänhän on sentään kokenein politiikko ja muutenkin todella tunnettu rehti asioiden puoleen tarttuva mies!
Ilman Väyrystä moni asia olisi jäänyt toteutumatta maassamme. Monesta asiasta on kiittäminen Paavoa!
En voinut uskoa silmiäni, että ääniä olisi muka tullut vain 1236. Kyllähän noita ääniä on tullut varmasti yli kymmenkertainen määrä!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
Jotenkin se harmittaa
Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian46700Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti
Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os2652Haluan kysyä vain yhden asian
Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs39579- 73562
- 22512